امروز دوشنبه, 30 بهمن 1396


اداره کل پدافندغیرعامل استان مازندران
کد مطلب : ۱۴۵۷۳  / گروه : پدافند غیر عامل /  /  بازدید : ۵۵۴

پنجمین جلسه ادواری دبیران کارگروههای تخصصی و قرارگاه پدافند زیستی استان مازندران روز یکشنبه مورخ 19/10/ 95در محل سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

نبوی مدیر کل پدافند غیرعامل  ضمن تقدیر از دبیران و اعضا قرارگاه ،اجرای بیش از 650 برنامه در هفته پدافند غیرعامل در سطح استان را یک اقدام کم نظیر در کشور برشمرد و خاطرنشان  کرد  با توجه به فصل سرما به منظور جلوگیری از افت فشار گاز همه دستگاههای اجرایی،صنعتی و صنفی بایستی  در راستای دو گانه سوز نمودن واحدها و استفاده از سوخت دوم جهت جلوگیری  افت فشار گاز همت و تلاش بیشتر نمایند.

معاون قرارگاه پدافند زیستی استان شیوع آنفلونزای فوق حاد طیوربومي در سطح استان را به عنوان یک مخاطره جدی زیستی دانست  و تاکید نمود اقدامات خوبی برای کاهش اثر آن در استان  در حال انجام است .

وی تالابهای میانکاله ،فریدونکنار و بابلسر را بخاطر ورود پرندگان مهاجر آلوده دانست و تاکید نمود جهت جلوگیری از سرایت و انتشار بیماری به واحد های صنعتی تمامی دستگاهها همکاری لازم را با اداره کل دامپزشکی بعمل آورند.

در ادامه دکتر رضوانی مدیر کل دامپزشکی استان   با اشاره به درگیری بعضي از استانها به بیماری آنفلونزا مرغی   گفت تلاش  برای پایش کانونهای در شعاع 1 و 3 و 10 کیلومتری  در راستای حفاظت واحد های صنعتی خصوصا اجداد و مادر با دقت در دست اقدام است تا انشا الله به اقتصاد کشور و صنعت طیور  آسیبی نرسد.

وی با اشاره به فعال شدن ستاد آنفلونزا در سطح استان و شهرستانها تاکید نمود همه اعضا برای کنترل باید به وظایف خودشان عمل کنند و همچنین گفت تاکنون نمونه ای از بیماری آنفلونزا  انساني در استان گزارش نشده و مرغهای بسته بندی شده در بازار از سلامت کامل برخوردار است.

همچنین شهیدی فر معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران  پیرامون مقابله با آفت مگس میوه مدیترانه ای و رزمایش های زیستی انجام شده در استان  گزارش جامع ارائه نمودند.


برگزاری پنجمین جلسه ادواری دبیران کارگروههای تخصصی و قرارگاه پدافند زیستی استان مازندران
برگزاری پنجمین جلسه ادواری دبیران کارگروههای تخصصی و قرارگاه پدافند زیستی استان مازندران
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز25977
مجموع44822862

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری