امروز سه شنبه, 01 اسفند 1396


يونسي، در گردهمايي سالروز تشكيل گزينش؛
کد مطلب : ۱۴۵۸۲  / گروه : اخبار /  / ۲۲ دی ۱۳۹۵  /  بازدید : ۶۶۴
نقش گزینش٬ نقشي بی بدیل در شکوفایی و بالندگی سازمان هاست معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران، در اين گردهمايي خاطر نشان ساخت: حیاتی ترین عنصر شکوفایی هر سازمان نیروی انسانی است و نیروی انسانی است که مولد اندیشه٬ فرهنگ و رفاه است /در امر گزينش افراد بايد به ويژگي هايي نظير نوآوري، ابداع و خلاقيت توجه داشت.

به گزارش روابط عمومي استانداري، عليرضا يونسي رستمي، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران  در گردهمايي سالروز تشكيل گزينش، با اشاره به اين كه آيت الله هاشمي رفسنجاني در پيدايش، پيروزي و تثبيت انقلاب اسلامي نقشي برجسته داشت، گفت: شخصيت هاي سياسي داخل و خارج، سخنان بزرگي در توصيف ويژگي هاي ايشان بر زبان راندند.

يونسي، افزود: اين هنر انقلاب اسلامي است كه شخصيت هاي بزرگي نظير حضرت امام (ره)، مقام معظم رهبري، آيت الله هاشمي، آيت الله بهشتي، آيت الله مطهري و ديگر عالمان برجسته را در جان خود پرورش داد.

 معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار با اشاره به اين كه  آفرینش بدون هستی انسان ارزش نداشت و خداوند از او بعنوان اشرف مخلوقات نام برد و به خودش آفرین گفت، ياد آور شد: انسان پس از تجربه حکومت ها، سازمان ها و تشكل هاي مختلف براي اداره امور جامعه به اندیشه توسعه متوازن رسید.

وي با بيان اين كه در هزاره سوم٬ اولویت حکومت ها، ایجاد امنیت٬ نظم٬ استقرار حکومت عدل٬ تامین رفاه و ... است، خاطر نشان ساخت: حیاتی ترین عنصر شکوفایی هر سازمان نیروی انسانی است و نیروی انسانی است که مولد اندیشه٬ فرهنگ و رفاه است.

معاون استاندار، با اشاره به اين كه نیروی انسانی از طریق فیلترهایی بنام گزینش وارد پیکره سازمان می شود‌، گفت: نقش گزینش٬ نقشي بی بدیلی در شکوفایی و بالندگی سازمان هاست.

يونسي، افزود: در گزينش با موجودي سر و كار داريم كه جهاني مستقل است و داراي عقل و روان مي باشد و از سيرت و صورت برخوردار است لذا در برخورد با انسان بايد مسايل و ابعاد مختلف انساني را مورد ملاحظه قرار داد.

وي با اشاره به اين كه در عصر تحول علوم و فناوري، بهره گيري صرف از امكانات و ابزار گذشته، كارآمدي ندارد، ابراز نمود: قابليت آموزش پذيري، مسئوليت پذيري، اصلاح الگوي ذهني و پاسخ گويي از مولفه هايي است كه يك گزينشگر بايد در روند گزينش افراد مد نظر داشته باشد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، با تاكيد بر اين كه در گزينش نبايد صرفا سوابق افراد مورد توجه باشد، ياد آور شد: گزينشگر بايد با اتكا به ابزار ارزيابي، دقيقا به نتايج لازم برسد.

وي با اشاره به اين كه بكارگيري افراد غير خلاق براي سيستم ناكارآمدي به دنبال دارد و در امر گزينش افراد بايد به ويژگي هايي نظير نوآوري، ابداع و خلاقيت توجه زياد داشت، افزود: هم چنين نبايد افراد توانا را در كارهاي كوچك به كار گرفت و دو فرد قوي كه توانايي هم را خنثي مي كنند را در كنار هم قرار داد.

يونسي با اشاره به اين كه هر سيستمي نياز به نيروهاي كارآمد دارد، اظهار نمود: هيچ گاه نبايد از پرسنل انجام كار غير ممكن را طلب نمود و افراد بايد در كاري گمارده شوند كه توانايي آن را دارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نقش گزینش٬ نقشي بی بدیل در شکوفایی و بالندگی سازمان هاست
نقش گزینش٬ نقشي بی بدیل در شکوفایی و بالندگی سازمان هاست
نقش گزینش٬ نقشي بی بدیل در شکوفایی و بالندگی سازمان هاست
نقش گزینش٬ نقشي بی بدیل در شکوفایی و بالندگی سازمان هاست
نقش گزینش٬ نقشي بی بدیل در شکوفایی و بالندگی سازمان هاست
نقش گزینش٬ نقشي بی بدیل در شکوفایی و بالندگی سازمان هاست
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز12136
مجموع44845481

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری