امروز شنبه, 25 آذر 1396


گلچوب، در همايش بزرگ مرتع داران و عشایر شهرستان آمل، عنوان كرد:
کد مطلب : ۱۴۹۵۴  / گروه : اخبار /  / ۲۴ اسفند ۱۳۹۵  /  بازدید : ۳۰۶
ضرورت توانمند سازی مرتع داران و اصلاح  روش هاي سنتي مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری در اين همايش تصريح كرد: اقتصادی کردن مرتع داری و توانمند سازی مرتع داران و اصلاح روش هاي سنتي نقش مهمي در افزايش بهره وري فعاليت هاي اين بخش خواهد داشت.

 مهدی گلچوب، مدیرکل دفتر هماهنگی اموراقتصادی استانداری مازندران در همايش بزرگ مرتع داران و عشایر شهرستان آمل عنوان كرد: اقتصادی کردن مرتع داری و توانمند سازی مرتع داران و اصلاح  روش هاي سنتي نقش مهمي در افزايش بهره وري فعاليت هاي اين بخش خواهد داشت.

گلچوب، تصريح كرد: دامدار مطلع و توانمند می تواند به اقتصادی کردن فعالیت های این حوزه کمک کند و اثرگذاری بسیاری داشته باشد.

وي، ياد آور شد: اجرای عملیات باید به تشکل های این بخش واگذار شود و تشکیل اداره عشایری در استان و اعمال سياست ها و برنامه هاي حمايتي دولت در اين قالب می تواند نوید دهنده فعالیت های خوب توسعه اي باشد .

وی درباره طرح مرتعداری بیان کرد: این طرح با توجه به موقعیت، فرهنگ، استعداد و پتانسیل محیطي خاص در منطقه است و در آن قالب می‌گنجد و در طرح مرتعداری باید همه پتانسیل‌ها چه در باغداری، زنبورداری، گیاهان دارویی وصنايع جانبي ... در نظر گرفته شود.

 مدیرکل دفترهماهنگی اموراقتصادی استانداری مازندران، اظهار داشت: هیچ کس به جز مرتعداران نمی‌تواند حافظ واقعی مراتع باشند و حیات اقتصادی مرتع داران و دامپروران در این است که مراتع خوب و انبوهی داشته باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر قرار است بهره ‌برداری اقتصادی از گیاهان دارویی که در مراتع قرار دارند صورت گيرد قطعاً اولویت با مرتعداران خواهد بود .

 

 

 

 


ضرورت توانمند سازی مرتع داران و اصلاح  روش هاي سنتي
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز5727
مجموع43698309

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری