امروز شنبه, 25 آذر 1396


استاندار، در جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي استان؛
کد مطلب : ۱۴۹۶۷  / گروه : اخبار /  / ۲۵ اسفند ۱۳۹۵  /  بازدید : ۳۹۸
نوروز 96 بايد نوروزي متفاوت براي مازندران باشد / توجه ويژه دولت به زيرساخت هاي بهداشتي و درماني مازندران رييس كارگروه سلامت و امنيت غذايي استان، در اين جلسه با اشاره به اين كه دولت يازدهم به زيرساخت هاي بهداشتي و درماني مازندران توجه ويژه اي داشته است، تصريح كرد: طرح تحول سلامت بايد به مولفه هاي اجتماعي موثر بر اين حوزه توجه نمايد و از ظرفيت مشاركت اجتماعي در تامين سلامت عمومي بهره گيري كند.

 به گزارش روابط عمومي استانداري، ربيع فلاح جلودار، استاندار مازندران در جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي استان با اشاره به اين كه دولت تدبير و اميد به حوزه هاي اجتماعي و كاهش آسيب هاي ناشي از آن توجه ويژه اي دارد، گفت: اجتماعي كردن ماموريت هاي دستگاه هاي مسئول از محورهاي اصلي برنامه هاي وزارت كشور در سال جاري بوده كه به استانداران ابلاغ شده است.

رييس كارگروه سلامت و امنيت غذايي استان، با اشاره به اين دولت يازدهم به زيرساخت هاي بهداشتي و درماني مازندران توجه ويژه اي داشته است، تصريح كرد: طرح تحول سلامت بايد به مولفه هاي اجتماعي موثر بر اين حوزه توجه نمايد و از ظرفيت مشاركت اجتماعي در تامين سلامت عمومي بهره گيري كند.

استاندار با اشاره به اين كه فرهنگ سازي كاري اساسي و موثر در نهادينه كردن فرهنگ سلامت بويژه در محيط هاي عمومي است، خاطر نشان ساخت: چنانچه بهداشت محيط، بهداشت عمومي و سبك زندگي در جامعه رعايت نشود هزينه سلامت و درمان بالا مي رود.

ربيع فلاح رعايت بهداشت عمومي را مساله اي تعيين كننده در سلامت جامعه برشمرد و افزود: بايد يك بسيج عمومي براي نظارت بر بهداشت عمومي در جامعه صورت گيرد.

وي جلب مشاركت مردمي و بهره گيري از تشكل هاي هاي مردم نهاد و خيرين را در تحقق برنامه هاي اجتماعي حوزه سلامت بسيار مهم خواند و اظهار داشت: اطلاع رساني، آگاهسازي و بهره گيري از ظرفيت رسانه ها و رسانه ملي براي دادن پيش آگاهي هاي لازم سلامت به مردم و ارايه كنندگان خدمات عمومي بايد جدي گرفته شود تا با مشاركت همگاني، خود نظارتي بر بهداشت عمومي در جامعه نهادينه شود.

رييس ستاد اجرايي خدمات سفر استان در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين كه نوروز امسال بايد نوروزي متفاوت در ارايه خدمات به گردشگران باشد، ابراز نمود: در روزهاي باقي مانده تا آغاز تعطيلات نوروزي بايد نسبت به رفع هرگونه نواقص احتمالي در سرويس هاي ارايه كننده خدمات عمومي بويژه در حوزه سلامت و بهداشت عمومي فضاي استان اهتمام مجدانه صورت گيرد.

در آغاز اين جلسه جان بابايي، رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندارن و ربيعي، رييس دانشگاه علوم پزشكي بابل گزارشي از اقدامات دستگاه متبوع در سال 95 و بابا محمودي، معاونت اجتماعي دانشگاه علوم پزشكي مازندارن گزارشي از ماموريت هاي اين معاونت ارايه نمودند.


نوروز 96 بايد نوروزي متفاوت براي مازندران باشد / توجه ويژه دولت به زيرساخت هاي بهداشتي و درماني مازندران
نوروز 96 بايد نوروزي متفاوت براي مازندران باشد / توجه ويژه دولت به زيرساخت هاي بهداشتي و درماني مازندران
نوروز 96 بايد نوروزي متفاوت براي مازندران باشد / توجه ويژه دولت به زيرساخت هاي بهداشتي و درماني مازندران
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز5851
مجموع43698433

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری