امروز چهارشنبه, 02 اسفند 1396


مديركل اداري و مالي استانداري مازندران تأكيد كرد:
کد مطلب : ۱۵۲۹۲  / گروه : دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع /  /  بازدید : ۵۶۴
اقدامات فرهنگي در استانداري با پيشينه پژوهشي عملياتي خواهد شد مرتضي ناصحي گفت: فرهنگ سازماني مبتني بر اعتقادات و باورهاي ديني جامعه در ادارات نهادينه شود تا سوء اخلاق اداري موجب احساس گناه در كاركنان گردد

 

مرتضي ناصحي مديركل اداري و مالي استانداري مازندران در جلسه شوراي فرهنگي استانداري بر تبيين زيرساخت هاي فرهنگي در استانداري و فرمانداريها تأكيد كرد و گفت: بر اساس تصميمات اتخاذ شده تمامي اقدامات فرهنگي با پيشنيه پژوهشي در استانداري و فرمانداريها عملياتي خواهد شد تا الگوي مناسبي براي ساير دستگاه هاي اجرايي استان قلمداد شود.
وي افزود: بدون ترديد تنها اجراي  بخشنامه و دستورالعمل هاي ابلاغي در موضوعات فرهنگي بدون انجام زيرساخت هاي تحقيقاتي و تبيين وضعيت موجود و احصاء نقاط ضعف و قوت نتايج موثر و مورد انتظار را نخواهد داشت .
مرتضي ناصحي با بيان اين مطلب كه ما در موضوعات فرهنگي صرفا بدنبال انجام وظايف محوله بدون توجه به نتايج ملموس و موثر آن نيستيم، تصريح كرد: ضرورت ايجاب مي كند با رصد اجتماعي و فرهنگي جامعه به ويژه در مجموعه استانداري ، مسير فرهنگي به سمتي هدايت شود تا قضاوت افكار عمومي ، فرهنگ سازي درست را در باور افراد ريشه دار كند.
مديركل اداري و مالي استانداري خاطر نشان ساخت : فرهنگ سازماني بايد در بدنه استانداري و فرمانداريها با پشتوانه دين مبين اسلام به گونه اي تبيين گردد تا وجدان عمومي هر گونه تخلفي را سركوب نمايد .
مرتضي ناصحي بر تأثيرات وضعي نماز در افراد اشاره كرد و گفت: اقامه نماز زمينه هاي خشوع و نشاط را در افراد رقم خواهد زد و اگر اين فرهنگ ديني و اسلامي در دستگاه هاي اجرايي استان مغفول ماند ، شاهد بروز آسيب هاي فرهنگي در جامعه خواهيم بود.
مديركل اداري و مالي استانداري پرداختن به موضوع امر به معروف و نهي از منكر را يكي از راهكارهاي برون رفت از سياست زدگي فرهنگي  برشمرد و گفت: بايد در موضوع امر به معروف و نهي از منكر به تأسي از منويات مقام معظم رهبري تمامي مديران و كاركنان احساس تكليف نمايند و بدون در نظر گرفتن جايگاه اداري به اين وظيفه شرعي و مهم بپردازند.
وي مخاطبين حجاب و عفاف را در جامعه تنها بانوان ندانست و اذعان كرد: همان گونه كه در تعالي اسلامي خود نمايي حرام است اما خوب نمايي نمونه اي از مظاهر امر به معروف ونهي از منكر است كه بايد در تمامي ادارات استان به ويژه بدنه استانداري تسري يابد.
مرتضي ناصحي به استفاده بهينه از فضاهاي مجازي در تبيين فرهنگ سازماني و ديني در ادارات اشاره كرد و گفت:بايد هر گونه تهديدي را در مقوله فضاي مجازي به فرصت تبليغ تبديل نماييم و با هدايت درست و اصولي در راستاي توليد محتوا در موضوع نماز همت گماريم و قطعا با همسو نمودن اقشار جوان جامعه به سمت اشاعه فرهنگ نماز ، دولت در راستاي تجاري سازي و حمايت هاي مالي از اين اقدامات فرهنگي ، گام بر ميدارد.
مديركل اداري و مالي شناخت دقيق ذائقه هاي جوانان را در توليد محتوا براي ترويج فرهنگ نماز لازم و ضروري دانست و گفت: بايد از هر فرصتي براي نهادينه سازي فرهنگ نماز كه يكي از مهمترين مظاهر دين مبين اسلام است استفاده بهينه شود.


اقدامات فرهنگي در استانداري با پيشينه پژوهشي عملياتي خواهد شد
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز17016
مجموع44881525

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری