امروز دوشنبه, 27 آذر 1396


نبيان، در جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران استان، عنوان كرد:
کد مطلب : ۱۵۸۴۴  / گروه : اخبار /  / ۱۵ مهر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۱۱۳
ضرورت پاكسازي انهار براي پيشگيري از چالش هاي ناشي از بارندگي / اقدامات پيشگيرانه يكي از مراحل مهم مديريت بحران است معاون هماهنگي امور عمراني استاندار مازندران در اين جلسه، گفت: عليرغم بارش هاي سنگين در هفته گذشته در مناطق مختلف استان، بارش قريب 400 ميلي متر باران در رامسر و تنكابن طي 48 ساعت و بارش برف در محورهاي مواصلاتي، به دليل انجام اقدامات پيشگيرانه، چالش هاي احتمالي مديريت گرديد.
به گزارش روابط عمومي استانداري، علي نبيان، معاون هماهنگي امور عمراني استاندار مازندران در جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران استان، ضمن تسليت ايام سوگواري آقا ابا عبدالله الحسين (ع) و شهداي حماسه ساز كربلا، با اشاره به آغاز فصول سرما، برنامه ريزي همه جانبه و پيشگيرانه از حوادث طبيعي را ضروري خواند و گفت: عليرغم بارش هاي سنگين در هفته گذشته در مناطق مختلف استان، بارش قريب 400 ميلي متر باران در رامسر و تنكابن طي 48 ساعت و  بارش برف در محورهاي مواصلاتي، به دليل انجام اقدامات پيشگيرانه، چالش هاي احتمالي مديريت گرديد.
نبيان، پيشگيري را يكي از مراحل مهم مديريت بحران و مرحله اي بسيار موثر در پيشگيري از وقوع حوادث، ارزيابي سطح خطر پذيري جامعه و كاهش آثار زيانبار حوادث طبيعي برشمرد و ياد آور شد: براي مقابله با چالش هاي پيش رو در بارندگي ها، پاكسازي انهار ضرورت دارد كه بايد با مديريت فرمانداران و هماهنگي دستگاه هاي مسئول با جديت صورت گيرد.
 معاون استاندار، افزود: طرح جمع آوري آب هاي سطحي بايد در دستور كار همه شهرداري هاي استان باشد و آن دسته از شهرداري هايي كه اين طرح را ارايه و يا اجرا نكرده اند با مديريت فرمانداران و هماهنگي آب منطقه اي استان در اين راستا اقدام نمايند.
 جانشين رييس شوراي هماهنگي مديريت بحران استان، با اشاره به اين كه طرح تنفس جنگل به عنوان قانون برنامه ششم توسعه بايد در استان به نحو شايسته اجرا شود، تصريح نمود: مسايل مرتبط با اجراي مطلوب اين طرح در سطح ملي و استاني و با حضور دستگاه هاي نظارتي پيگيري شده است.
نبيان، با اشاره به ضرورت تجهيز بيشتر دستگاه هاي مسئول به امكانات لازم براي ارايه خدمات بهنگام و درست در مواقع آتش سوزي در جنگل و عرصه هاي طبيعي، تاكيد كرد: پيش بيني ها و اقدامات لازم بويژه قطع سرشاخه هاي درختان جنگلي در راستاي پيشگيري از وقوع حوادث احتمالي كه منجر به اخلال در ارايه خدمات زيربنايي به مردم مي شود، بموقع صورت گيرد.
وي با اشاره به اين كه ميانكاله منطقه و ميراثي ملي و جهاني است و بايد اعتبارات ملي براي حفاظت از آن در نظر گرفته شود و به صورت پروژه اي ملي نگريسته شود، گفت: بايد امكاناتي در نقاط حساس منابع طبيعي استان مستقر شود تا مانع گسترش صدمات ناشي از حوادث طبيعي بخصوص حريق در آغاز كار گردد و تزريق اين امكانات نياز به پيگيري هاي ملي دارد.
معاون هماهنگي امور عمراني استاندار مازندران با بيان اين كه جلوي هرگونه برداشت غير مجاز شن و ماسه از رودخانه هاي سراسر استان گرفته شده است، ابراز داشت: امروز در استان حتي اعطاي مجوزهاي قانوني برداشت شن و ماسه نيز با دقت، نظارت و كارشناسي هاي همه جانبه صورت مي گيرد.
در آغاز اين جلسه احمدي، مدير كل مديريت بحران استان، يخكشي، مدير عامل آب منطقه اي و ابراهيمي، مدير كل حفاظت از محيط زيست استان به ارايه گزارش پرداختند و برخي مديران و فرمانداران نيز نقطه نظرات خود را بيان كردند.


ضرورت پاكسازي انهار براي پيشگيري از چالش هاي ناشي از بارندگي / اقدامات پيشگيرانه يكي از مراحل مهم مديريت بحران است
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز8029
مجموع43753335

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری