امروز دوشنبه, 27 آذر 1396


خيريانپور، در جلسه كارگروه تخصصي اشتغال استان؛
کد مطلب : ۱۵۸۴۷  / گروه : اخبار /  / ۱۶ مهر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۱۳۶
تقويت اشتغال و توليد از اولويت هاي كاري امسال است / هدف گذاري آموزش غير رسمي 75000 نفر افراد شاغل و جوياي كار  استان در سال 96 / ثبت 14797 شغل ايجاد شده در مازندران در سامانه ملي رصد تاكنون معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري مازندران، در اين جلسه، ياد آور شد: تقويت اشتغال و توليد از اولويت هاي كاري سال 96 است و در اين راستا همه دستگاه هاي اجرايي و فرمانداران بايد به جد پاي كار بيايند و هيچ چيز نبايد در تحقق اين هدف مانع باشد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري مازندران، گفت: تقويت اشتغال و توليد از اولويت هاي كاري سال 96 است و در اين راستا همه دستگاه هاي اجرايي و فرمانداران بايد به جد پاي كار بيايند و هيچ چيز نبايد در اين راستا مانع باشد.

به گزارش روابط عمومي استانداري، حسن خيريانپور در جلسه كارگروه تخصصي اشتغال استان با اشاره به اين كه تاكنون 14797 شغل ايجاد شده در مازندران در سامانه ملي رصد به ثبت رسيده است، افزود: طي يك هفته اخير شاهد رشد اين رقم در سامانه بوده ايم كه جاي قدرداني دارد، ليكن دستگاه هايي كه ظرفيت خوبي براي اشتغال دارند و اقدامي در اين خصوص ننموده اند بايد در جهت  ايجاد شغل و ثبت آن در سامانه ملي رصد به سرعت اقدام نمايند.

خيريانپور بر راستي آزمايي رندومي اشتغال ايجاد شده و ثبت شده در سامانه رصد از سوي دستگاه هاي نظارتي، اجرايي و فرمانداران تاكيد كرد و ياد آور شد: به منظور مستند سازي اقدامات، فهرستي از اشتغال ثبت شده در سامانه رصد از سوي دستگاه هاي اجرايي و فرمانداري ها تهيه و براي استانداري ارسال شود.

معاون استاندار، تاكيد كرد: پيگيري هاي جدي و دقيق از سوي بانك هاي عامل و دستگاه هاي اجرايي صورت گيرد تا تسهيلات اختصاص يافته به رونق اشتغال و توليد از سوي دولت به بهترين نحو جذب شود.

وي با اعلام اين كه 31 درصد از تسهيلات بند د تبصره 16 قانون بودجه سال 96 در استان جذب و استفاده شده كه جاي تقدير دارد، عنوان كرد: بايد در راستاي جذب بهينه تسهيلات و اجراي طرح هاي اشتغال در ديگر بخش ها نظير سامانه بهين ياب، مشاغل پشتيبان، طرح كاروزي، 54 ميليارد تومان تسهيلات روستايي، بازسازي و نوسازي طرح هاي صنعتي و ...اهتمام بايسته صورت گيرد.

خيريانپور بر تسريع در پرداخت تسهيلات بند د تبصره 16 قانون بودجه سال 96 از سوي بانك ها تاكيد كرد و اظهار داشت: 32 ميليارد تومان تسهيلات اشتغال مشاغل پشتيبان استان بايد به سرعت جذب شود و لازم است پيگيري ها در اين خصوص شتاب يابد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري مازندران، با بيان اين كه بر اساس تاكيد مقام معظم رهبري و رييس جمهور محترم تقويت اشتغال و توليد از اولويت هاي كاري سال 96 كشور است و همه بايد به جد پاي كار بيايند، تصريح نمود: ايجاد اشتغال تنها در گرو استفاده از ظرفيت هاي دولتي نيست و بايد از ظرفيت همه بخش ها استفاده شود.

خيريانپور با اشاره به اجراي طرح مهارت آموزي در محيط واقعي كار از سوي اداره كل آموزش فني و حرفه اي در استان، با بيان اين كه آموزش هاي غير رسمي براي توانمند سازي نيروي كار و افراد جوياي شغل بسيار اثر گذار است، ابراز كرد: در سال 96 آموزش غير رسمي 75000 نفر افراد شاغل و جوياي كار با اجراي اين طرح هدف گذاري شده كه بايد كاملا تحقق يابد.

وي اجراي طرح كارورزي را از برنامه هاي اساسي دولت براي ايجاد اشتغال دانست و گفت: تاكنون 8904 نفر نفر در اين طرح ثبت نام و 512 كارفرما نيز براي اجراي طرح كارورزي اعلام آمادگي نمودند كه بايد اهتمام عملي لازم براي جذب سهميه 5000 نفري استان در اين راستا صورت گيرد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري مازندران، در پايان، تاكيد كرد: اقدامات فرمانداران و مديران دستگاه هاي اجرايي در تقويت توليد و اشتغال در ارزيابي سال 96 آنان به جد لحاظ خواهد شد.

در اين جلسه اصغري، مدير كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي، مديران كل كميته امداد حضرت امام (ره) ، بهزيستي و فني و حرفه اي استان و فرمانداران شهرستان هاي فريدونكنار و بابلسر به ارايه گزارش پرداختند.


 

 


تقويت اشتغال و توليد از اولويت هاي كاري امسال است / هدف گذاري آموزش غير رسمي 75000 نفر افراد شاغل و جوياي كار  استان در سال 96 / ثبت 14797 شغل ايجاد شده در مازندران در سامانه ملي رصد تاكنون
تقويت اشتغال و توليد از اولويت هاي كاري امسال است / هدف گذاري آموزش غير رسمي 75000 نفر افراد شاغل و جوياي كار  استان در سال 96 / ثبت 14797 شغل ايجاد شده در مازندران در سامانه ملي رصد تاكنون
تقويت اشتغال و توليد از اولويت هاي كاري امسال است / هدف گذاري آموزش غير رسمي 75000 نفر افراد شاغل و جوياي كار  استان در سال 96 / ثبت 14797 شغل ايجاد شده در مازندران در سامانه ملي رصد تاكنون
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز8085
مجموع43753391

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری