امروز دوشنبه, 30 بهمن 1396


کد مطلب : ۱۶۳۱۰  / گروه : معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع /  /  بازدید : ۱۴۵
آشنائي سفير نروژ در ايران با ظرفيت هاي بندر نوشهر حسن معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري مازندران در حاشيه اين بازديد با توجه به ظرفيت هاي منحصر به فرد استان مازندران اظهار داشت : اين بازديد در راستاي گسترش و تقويت ديپلماسي اقتصادي و معرفي ظرفيت هاي مازندران به سفراي کشورهاي خارجي مستقر در تهران صورت مي گيرد

لارس نوردروم سفير نروژ در ايران به همراه حسن خيريانپور معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري مازندران از قسمت هاي مختلف منطقه ويژه اقتصادي بندر نوشهر  بازديدکرد.
حسن معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري مازندران در حاشيه اين بازديد با توجه به ظرفيت هاي منحصر به فرد استان مازندران اظهار داشت : اين بازديد در راستاي گسترش و تقويت ديپلماسي اقتصادي و معرفي ظرفيت هاي مازندران به سفراي کشورهاي خارجي مستقر در تهران صورت مي گيرد.
حسن خيريانپور افزود : در تلاش هستيم تا از طريق اين بازديدها و معرفي ظرفيت هاي استان بتوانيم توسعه صادرات غير نفتي مازندران را با کشورهاي مختلف افزايش داده و از نقش و کارکرد استاني به سطح ملي و فرا ملي ارتقا يابيم.
وي خاطرنشان کرد : بر اساس برنامه ريزي انجام شده امروز قرار است سفير نروژ علاوه بر بازديد از منطقه ويژه اقتصادي بندر نوشهر، از چند واحد صنعتي ، گردشگري و مزرعه پرورش ماهيان خاوياري در غرب مازندران بازديد کند.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري مازندران افزود : سفير نروژ در ايران علاوه بر نشست با فعالان اقتصادي مازندران ، جلسه اي هم با استاندار مازندران خواهد داشت.
همچنين سفير نروژ در ايران در حاشيه اين بازديد با اشاره به گذشت زمان اندکي از ورود به استان مازندران به خبرنگاران گفت که در مدت کوتاه حضورش در اين منطقه شرايط اقليمي و توانمندي هاي خوبي را در اين استان مشاهده کرده است که بيانگر قابليت هاي بالاي اين استان براي توسعه همکاري اقتصادي با کشورش است.
سفير نروژ در ايران صبح  ديروز سفر دو روزه اش را به مازندران از راه زميني با ورود به غرب اين استان آغاز کرد .
نروژ يکي از کشورهاي مهم در زمينه صنعت شيلات و آبزي‌پروري به شمار مي‌رود.
نروژ يکي از کشورهاي ثروتمند واقع در اروپاي مرکزي است که با 385 هزار کيلومتر مربع مساحت و 5 ميليون نفر جمعيت توليد ناخالص ملي 282 ميليارد دلاري دارد که سرانه درآمد شهروندان اين کشور حدود 55هزار دلار در سال است.
ايران با کشور نروژ حدود يک قرن روابط سياسي و اقتصادي دارد و طبق آمار ميزان واردات ايران حدود 10ميليون دلار و صادرات کالاي ايراني به اين کشور نيز حدود يک ميليون دلار بود.
در پسابرجام اين کشور قرارداد 2.5 ميليارد دلاري را براي ساخت پنل هاي خورشيدي توليد انرژي با کشورمان منعقد کرد
`لارش نوردروم` سفير نروژ پنجمين سفير خارجي در تهران است که در 9 ماهه اخير به استان مازندران سفر کرد.


آشنائي سفير نروژ در ايران با ظرفيت هاي بندر نوشهر
آشنائي سفير نروژ در ايران با ظرفيت هاي بندر نوشهر
آشنائي سفير نروژ در ايران با ظرفيت هاي بندر نوشهر
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز14902
مجموع44811787

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری