امروز دوشنبه, 30 بهمن 1396


در آستانه حماسه سترگ 24 خرداد منتشر شد
کد مطلب : ۹۱۰۰  / گروه : اخبار /  /  بازدید : ۲۶۸۱
100 سخن برگزيده از رياست محترم جمهوري ۱۰۰سخن منتخب از سخنان حجت الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني، رياست جمهوري اسلامي ايران در آستانه حماسه سترگ 24 خرداد


در آستانه 24 خرداد سالروز حماسه بزرگ مردم فهيم ايران و مازندران در خلق حماسه سياسي و انتخاب شخصيت وارسته دكتر حسن روحاني به عنوان رياست محترم جمهوري اسلامي ايران اداره كل روابط عمومي استانداري مازندران 100 سخن برگزيده از اين منادي اميد ، تدبير و اعتدال را منتشر نموده است :
۱ - ۲۴ خرداد ۹۲ برای همه مردم پیام وفاق، اتحاد، برادری و کنار هم قرار گرفتن برای رسیدن به اهداف بلند را داشت.مردم در انتخابات نه تنها کشور ایران را از یک تهدید قطعی رهانیدند،  بلکه شرایط را برای یک رویش و بهار جدید آماده کردند
۲ - مردم پای صندوق‌های رای، شرایط نوینی را خلق کردند و در نتیجه پس از اعلام نتیجه انتخابات همه جشن گرفتند چون همه پیروز بودند،‌ ملت پیروز بود. ملت در برابر افکار عمومی جهان و صحنه تاریخ سرفراز بود
 ۳ - ما آمده‌ایم تا خود، جان و آبروی خود را فدای ملت کنیم و امروز روز فداکاری و فدا کردن همه سرمایه‌ خود برای کشور و ملت است
۴ - کشور نیاز به همدلی، وحدت و اعتماد دارد. تنه‌ها، توهین‌ها و تخریب‌ها را برای همیشه از یاد ببرید و فراموش کنید و مثل جوان‌ها باشید و از آنها یاد بگیرید. صادقانه با پاکی و پاکدلی به فکر کشور و آینده آن باشید و کمتر به گذشته نگاه کنیم و فقط تجربه اندوخته گذشته را مورد توجه قرار دهیم و بیشتر به فکر آینده و نجات کشور باشیم.
۵ - اعتدال متکی بر این است که مسیر قانون‌گرایی دنبال شود و جلوی تندروی و افراط گرفته شود.همان مشی و شیوه‌ای است که در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، راه تندروی، افراط، شعار، خودشیفتگی را می‌بندد.
۶ - مردم در انتخابات ۲۴ خرداد حماسه‌ای بزرگ آفریدند و با حضور کم ‌نظیر خود از شکاف‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی کاستند و بر وفاق و همگرایی ملت و منزلت جهانی بیشتر ایران تاکید کردند.
۷ - نشاط و امیدی که از دل انتخابات برآمد، سرمایه اجتماعی جدیدی را برای ایران مهیا کرد؛ سرمایه‌ای که نه تنها موجب رفع و دفع مخاطرات و تهدیدات از دامان کشور شد، بلکه فرصت جدیدی را برای جهش در جهت پیشرفت همه‌جانبه کشور به وجود آورد.
۸ - اعتدال مشخصه بارز فرهنگ ایرانی و اسلامی است. اعتدال به معنای عدول از اصول و محافظه‌کاری در برابر تغییر و تحول نیست. اعتدال رویکردی خرد ورزانه، فعالانه و صبورانه در جامعه برای دور شدن از ورطه افراط و تفریط است.
۹ - باور دارم تشکیل دولت راستگویان، امانتداران، اخلاق‌مداران و مردمداران نزدیک‌ترین مسیر برای پیروی از پیامبر رحمت (ص) است.
۱۰ - در این انتخابات مردم با لبخند به زندگی و مشارکت مؤثر و کم نظیر، خواسته‌های خود را از طریق صندوق رأی به کرسی نشاندند.
۱۱ - همه آن‌هایی که به اینجانب رأی دادند و آن‌ها که به دیگران رأی دادند و یا حتی پای صندوق‌های رأی حاضر نشدند همه شهروندان ایرانی هستند و از حقوق برابر شهروندی برخوردارند.
۱۲ - مردم می‌خواهند از فقر و تبعیض به دور باشند و حرمت و کرامت داشته باشند. مردم می‌خواهند در فضایی آزاد، معنوی و عقلانی زندگی کنند. جوانان ما می‌خواهند فرصت شکوفایی و کار و ابتکار داشته باشند.
۱۳ - مردم می‌خواهند بهتر زندگی کنند، عزت داشته باشند، از زندگی باثباتی برخوردار شوند و جایگاه شایسته خود را در میان ملت‌ها بازیابند.
۱۴ - دولت تدبیر و امید می‌خواهد نشاط را به زندگی ایرانی‌ها برگرداند. برای این هدف باید قدرت و ثروت ملی را افزایش دهیم و خرد جمعی را مبنای تصمیم سازی و تصمیم گیری قرار داده و به بخش‌های غیردولتی اعتماد کرده و تصدی‌گری دولت را کاهش داده، به مردم اعتماد کنیم و با آن‌ها صادقانه صحبت کنیم.
۱۵ - در زمینه سیاست خارجی، باور این دولت بهره‌گیری از مشی و سیاست مبتنی بر اعتدال است. اعتدال به معنی ایجاد توازن بین آرمان و واقعیت در مسیر جهت دادن واقعیات به سمت آرمان‌هاست.
۱۶ - گفتمان اعتدال در سیاست خارجی دولت تدبیر و امید، حرکت واقع بینانه، خودباورانه، متوازن، هوشمندانه و تعامل سازنده و تفاهم به منظور ارتقای جایگاه، منزلت، امنیت و توسعه کشور می‌باشد.
۱۷ -  در عرصه سیاست داخلی مردم خواستار رعایت حقوق شهروندی، حقوق همة اقلیت‌ها و خرده فرهنگ‌ها، آرامش و عقلانیت در رفتار سیاسی، حفظ آزادی‌های قانونی و مشروع شهروندان، احزاب و گروه‌ها و حفظ حریم خصوصی آحاد مردم و حاکم شدن فضای نشاط، امید و اعتماد در جامعه هستند.
۱۸ - در عرصه سیاست خارجی، مردم به دنبال منزلت بیشتر ایران و ایرانیان در جهان و تکریم این ملت هستند؛ حرمت و اقتداری که در شأن این ملت بزرگ با فرهنگی بزرگ و تمدن چند هزار ساله باشد.
۱۹ - مردم مایل هستند که زیست بهتر همة ایرانیان را شاهد بوده و نام ایران مترادف با ایستادگی در حقوق و منافع ملی و صلح، دوستی، همزیستی و احترام متقابل باشد.
۲۰ - در حوزة فرهنگ و اجتماع، مردم خواستار فضایی فرهنگی‌تر سرشار از محبت و دوستی، توجه به اخلاق و ادب و کرامت انسانی، چهرة رحمانی اسلام، اخلاق محمدی (ص) و اعتدال علوی برای ساماندهی فرهنگ عمومی هستند، جامعه‌ای که در آن علم و فن‌آوری و اخلاق تضمین کنندة فردایی بهتر بر مبنای قدرت ملی باشد.
۲۱ -  اگر نیت ما خدمت به مردم بوده و این خدمت به همه ایرانیانی که زیر چتر ایران و ایرانیت قرار گرفته‌اند، برایمان افتخار باشد در حقیقت در همان مسیر حکومت علوی و محمدی(ص) حرکت کرده‌ایم.
۲۲ -  ما اعتدال را از امام (ره) آموخته‌ایم که او حتی در برابر حرکت‌های تندروانة برخی جریان‌ها و اشخاص همواره رفتاری سازنده داشت. امام (ره) به حقوق مردم و صیانت حقوق مردم توجهی ویژه داشت و این دولت به همة آن آرمان‌ها و خط و راه وفادار خواهد ماند.
۲۳ - یکی از اهداف اصلی دولت یازدهم ایجاد وفاق و انسجام و همدلی در عرصه اجتماعی، کاهش شکافها و استفاده از ظرفیت های همه دلسوزان و پابندان به انقلاب، راه امام و خط رهبری است.
۲۴ -  پیام این انتخابات بازگشت به کار کارشناسانه، عقل جمعی و حرکت به سمت صلح و آشتی و برادری، فاصله گرفتن از افراط و تفریط و خشونت‌ها، آشتی ملی، اعتدال و میانه‌روی، اخلاق‌گرایی و فاصله گرفتن از انشقاق است.
۲۵ - دولت بدون حمایت، کمک و حضور مردم موفق نخواهد بود و نه تنها حماسه اقتصادی بدون مردم محقق نخواهد شد، بلکه مشکلات عادی و روزمره نیز بدون مردم، رفع نمی‌شود.
۲۶ - ملت و دولت ایران از تهدید تنفر دارد؛ همان‌قدر كه از جنگ تنفر دارد. عشق ملت ایران محبت و دوستی در جهان است.
۲۷ - ما اساسا با جنگ مخالفیم، ما قربانی جنگیم، ما قربانی تجاوزیم، ما می‌دانیم جنگ ناپسند، خسارت‌بار است. ما به همه جنگ افروزان اعلام می‌کنیم در پی جنگ جدید در منطقه ما نباشند که به دنبالش برای آنها پشیمانی خواهد داشت. جنگ را نمی‌توان با جنگ خاموش کرد. جنگ را باید با منطق و سیاست و همکاری و همدلی کشورهای منطقه خاموش نمود.
۲۸ - صریحاً و با قاطعیت تمام و با استناد به مدارک و شواهد متقن اعلام می‌دارم که آنهایی که از تهدید ایران دم می‌زنند یا خود تهدید علیه صلح و امنیت بین‌المللی‌اند یا به تهدید دامن می‌زنند. ایران نه فقط تهدید نیست، بلکه در آرمان و عمل، پیوسته منادی صلحِ عادلانه و امنیت همه جانبه بوده است.
۲۹ - بیایید جهانی عاری از سلاح هسته ای را برای نسل های آینده به یادگار بگذاریم. این حق آنها و مسئولیت ماست. بیایید نشان دهیم که ما ملل متحد هستیم: مللی متحد در راه صلح.
۳۰ - ما به ایرانی بودن خود افتخار کرده و به نخبگان جوان خود مغروریم؛ ما باید حماسه اقتصادی را هم با مشارکت یکدیگر خلق کرده و بیافرینیم، چرا که حماسه خلق کردنی است و بدون تلاش، کوشش، انسجام و وحدت نمی‌توانیم حماسه اقتصادی را خلق کنیم.
۳۱ - ‌دولت تدبیر و امید امروز همه مشکلات جامعه را لمس کرده و با آمار و ارقام و بدهکاری‌های کلان دولت آشنا بوده و می‌داند برای عبور از این مسیر پر پیچ و خم نیازمند چه مقدار تلاش و تدبیر است، اما دولت به آینده حل این مشکلات با کمک مردم، مسئولان و نخبگان امیدوارتر است.
۳۲ - ظلم‌ستیزی و تعامل سازنده با جهان مولفه‌های یک سیاست واحدند و امروز نیز سیاست دولت و مردم ایران بر پایه ظلم‌ستیزی، تجاوزستیزی، استقامت، ایستادگی و صیانت از استقلال و درعین حال تعامل موثر و سازنده با جهانیان استوار شده است.
۳۳ - اقلیت‌های دینی همواره مدافع تمامیت ارضی کشور بوده‌اند و در سالهای انقلاب در زمره پشتیبانان مبارزات استبداد ستیزانه مردم بوده و پس از آن در سالهای دفاع مقدس دوشادوش سربازان و رزمندگان برای دفاع از کشور جنگیده و شهدایی را نیز به کشور هدیه کرده‌اند.
۳۴ - بسیج و بسیجی بودن مفاهیمی محدود به زمان، نگرش و سلیقه خاص سیاسی نیست و هر مسلمان و ایرانی که به تقدم منافع و مصالح ملی، بر منافع و مصالح فردی و گروهی بیندیشد، بسیجی است.
۳۵ - دولت تدبیر و امید، به دنبال ایجاد فضای اعتماد بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهایی است که به ارتباط دوستانه با این ملت بزرگ علاقمند هستند. دستاورد این تلاش‌ها، جلوه بیشتر کرامت و بزرگی ملت ایران بود.
۳۶ - این ملت، همواره در طول تاریخ دارای عظمت و سربلندی‌هایی بوده که توجه جهانیان را به خود جلب کرده است. در این مذاکرات، دنیا به این احساس رسید که تکریم ملت ایران، پاسخ مثبت خواهد داد و تهدید، نمی‌تواند کارساز باشد.
۳۷ - با اعتدال، وحدت، انسجام، برادری، کار، تلاش و کوشش و کمرنگ کردن منافع شخصی، حزبی و جناحی و پررنگ‌ کردن مصالح و منافع ملی، آرمان‌های انقلاب محقق شده و از همه مشکلات در کشور عبور خواهیم کرد.
۳۸ - در انقلاب اسلامی که درس خود را از نهضت امام حسین(ع) گرفت، مردم نشان دادند مکتبی که می‌تواند نجات بخش بوده و ما را در برابر دشمنان مقاوم نگهدارد، خط اباعبدالله(ع) است.
۳۹ - برای تنش زدایی با دنیا باید قدرت ملی خود را بالا ببریم.
۴۰ - ملت ایران در دوران دفاع مقدس به تنهایی و مظلومانه در برابر نظام حاکم بر جهان ایستاد، اما حتی در جنگ نیز، اخلاق و انسانیت را کنار نگذاشت.
۴۱ - همه ما باید دست به دست هم بدهیم و ایران را به سمت تعالی پیش ببریم. امروز مبارزه با استکبار، ساختن کشور است؛ این مبارزه با شعار و فریاد محقق نمی‌شود. دنیا با برنامه پیش روی ما ایستاده است، باید کشور خود را بسازیم و عشایر می‌توانند در این راه به ما کمک کنند.
۴۲ - ما به وحدت، اتحاد، مقاومت و ایستادگی نیاز داریم. همه ما زیر یک پرچم قرار داریم و آن پرچم ایران، پرچم ولایت، پرچم منافع ملی و پرچم ایستادگی و مقاومت برای حقوق ملت ایران است.
۴۳ - توسعه با آرامش ایجاد می‌شود و پیشرفت در سایه آرامش به دست می‌آید. هیچ کس نمی‌تواند دیگری را حذف کند و هیچ جناحی نمی‌تواند جناح دیگر را از بین ببرد. مگر می‌توان جناحی را در کشور از بین برد؟ ما باید دلها را به یکدیگر نزدیک کنیم و اگر اختلافی وجود دارد، آن را از بین ببریم.
۴۴ - افتخار ما این است حکومتی داریم که پایه گذار آن امام خمینی بود و خلف صالح او مقام معظم رهبری راه ایشان را ادامه می‌دهند.
۴۵ - نباید بگذاریم در جامعه شکاف‌ها بیشتر شود، چرا که این خواست دشمن است و آنها از این موضوع خوشحال می‌شوند. باید قدرت ملی خود را بالا ببریم؛
۴۶ - قدرت ملی ما هم بدون توسعه و وحدت ملی امکان‌پذیر نیست. اگر می‌خواهیم به نقطه‌ای که مد نظرمان است برسیم، باید اختلافات را کنار بگذاریم.
۴۷ - این دولت همان‌گونه که در بُعد سیاسی به دنبال گسترش تعامل و گفت‌وگوست، در بُعد اقتصادی نیز به دنبال گسترش ارتباطات است.
۴۸ - در امور داخلی نیز اینجانب به پشتوانه رای ملت ایران، راهبرد گفت‌وگو و همکاری در میان جریان‌های سیاسیِ داخلی را به عنوان تنها مسیر، به سوی توسعه ملی پایدار و متوازن مدنظر قرار داده‌ام و امروز فضای آرامش و امید در داخل به گونه آشکاری، پررنگ‌تر از گذشته است.
۴۹ - جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم این گونه مشکلات در منطقه‌ کشوری با ثبات است و بر مبنای مردم‌سالاری اداره می‌شود؛ انتخابات ۲۴ خرداد با حضور ۷۳ درصدی مردم برگزار شد و امروز شاهد شور و نشاط در ایران هستیم.
۵۰ - امروز رسانه‌ها در زمینه مسایل فرهنگی، توسعه‌ای، زیست‌محیطی و مقابله با تروریسم و افراطی‌گری، وظایف مهم وگسترده‌ای بر دوش دارند.نباید تنها به دنبال سود در صنعت تبلیغات و رسانه باشیم، بلکه همه باید در کنار نفع اقتصادی، آرمان‌های انسانی از قبیل عدالت، مبارزه با افراطی‌گری در جهان و تروریسم و نزدیکی شرق و غرب را مد نظر قرار داده و به دنبال نفع پایدار باشیم.
۵۱ - بهترین راه برای حل اختلافات و یا کم کردن آنها گفتگو است و ما هیچ راهی بهتر از گفتگو سراغ نداریم چون تنها راهی است که می‌تواند جوامع مختلف را به هم نزدیک کند.
۵۲ - تعامل با همه همسایگان برای ایران دارای اولویت است و تعامل با کشورهای منطقه و هم‌چنین اروپا و دیگر کشورهای تأثیرگذار در جهان نیز از سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در این ارتباط است.
۵۳ - در یک جامعه پرنشاط باید نقد و انتقاد باشد. دولت از نقد و انتقاد استقبال می‌کند، اما به شرطی که نقدها دلسوزانه و سازنده باشد.ما از انتقاد استقبال می‌کنیم. مردم ما باید حرف بزنند. انتقاد من به دانشگاه این بود که چرا کمتر حضور دارند. می‌خواستم حضور فعال‌تر داشته باشد.
۵۴ - ملت ایران زبان تهدید را خلاف قانون، اخلاق و ادب می‌داند و باید بدخواهان بدانند که هر گونه تهدیدی باعث مقاومت بیشتر، انسجام و وحدت ملی بیشتر این مردم عزیز و بزرگوار خواهد شد. آنها که تهدید می‌کنند بفهمند که تهدید یعنی ایستادن در برابر عظمت یک تاریخ.
۵۵ - غرب به خوبی فهمیده است که راه تحریم راه نادرست و غلطی است و هر کسی در پی تهدید و تحریم باشد سرنوشت اوسرنوشت همه ظالمان و متجاوزان تاریخ خواهد بود.
۵۶ - اگر تحریم می‌توانست مردم ما را از مسیر حقشان بازدارد در طول این ۳۵ سال می‌توانست این کار را انجام دهد.
۵۷ - توسعه کشور بدون توسعه اخلاق امکان‌پذیر نیست. بدون تعهد، اخلاق، وجدان و انضباط کاری هیچ کشوری پیشرفت نمی‌کند و تخصص صرف، کاری از پیش نمی‌برد و این پاکدامنی، پاکدستی، وجدان و انضباط کاری است که تخصص را در خدمت پیشرفت قرار می‌دهد.
۵۸ - دولت باید زمینه‌ها را در همه بخش‌های توسعه‌ای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مهیا کند، اما کار اصلی باید توسط مردم انجام شده و آنها دولت را یار و همراه خود بدانند.
۵۹ - ما روی عزتمان، استقلال‌مان، منافع ملی‌مان، ارزش‌هایمان معامله نمی‌کنیم. آنها خط قرمزهای ماست. اگر دشمن، رقیب و دوست اینها را بدانند، فقط مسأله ما این است حاضریم با همه حرف و صحبت کنیم. اگر مشکلی است برادرانه و دوستانه و از موضع برابر با احترام متقابل حل و فصل می‌کنیم.
۶۰ - ما یک ملت بزرگ با سابقه تاریخی، فرهنگی، انقلابی، مسلمان‌، عاشق پیامبر و اهل بیت، تابع قرآن این ملت که زیر بار تحمیل و تجاوز نمی‌رود طبیعی است. اما قصد تجاوز به کسی و کشوری را ندارد. این خط قرمز ماست. ما دنبال دفاع هستیم.
۶۱ - اداره‌کنندگان واقعی کشور باید عالمان و فرهیختگان باشند و باید اقتصاد و سیاست کشور در مسیری حرکت کند که عالمان و صاحبنظران بر آن تأکید دارند و دولت صرفاً مرجعی برای فراهم کردن بسترهای لازم در راستای اجرای راه‌حل‌های صاحبنظران عرصه‌های مختلف باشد.
۶۲ -  بدون عقلانیت، اتکاء به علم و اندیشه‌ورزی نمی‌توان کشور را در مسیر تعالی واقعی قرار داد. جامعه و فضای فرهنگی حاکم بر آن باید محقق‌تر باشد و همه را در جهتی هدایت کند که خود را برای یک حرکت جدید و تحول بزرگ در کشور آماده کنند. چه با کمبود منابع مواجهیم اما باید تلاش کنیم کمبودها را برطرف کنیم. نباید خودمان را با گذشته‌مان مقایسه کنیم، بلکه در تخصیص منابع برای امور پژوهشی باید کشورمان را با جهان پیشرفته قیاس کنیم.
۶۳ - در چارچوب سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی باید حرکت و تلاش جدیدی را آغاز کنیم؛ چرا که اقتصاد مقاومتی پایه‌های اقتصاد کشور را آن چنان قوی می‌کند که در شرایط مختلف کشور بتواند راه خود را ادامه دهد و بدخواهان نتوانند معضل و مشکلی ایجاد کنند.
۶۴ - مطبوعات و رسانه‌ها باید امنیت‌آفرین بوده و در حل مشکلات اساسی کشور به صحنه بیایند.
۶۵ - بگذاریم میدان قلم و میدان بیان، میدانی باز باشد تا حقایق برای مردم و جامعه تبیین شود. البته آزادی بیان باید با در نظر گرفتن اوضاع تاریخی، فرهنگی، دینی، مذهبی و اجتماعی آن کشور و جامعه باشد.
۶۶ - دولت تدبیر و امید معتقد به آزادی مسئولانه است. در همه جوامع اصول و ارزش‌ها و مقدساتی وجود دارد که باید مورد احترام همگان قرار بگیرد. اگر رسانه‌ای بخواهد این اصول را مراعات نکند، بی‌تردید ارتباط خود را با جامعه و مردم تضعیف یا قطع کرده است.
۶۷ - امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران خودکفاست، ارتشی است که از فناوری‌های نو برخوردار است و در عین حال که در کنار دانش و فناوری، دانش محور است، همواره اخلاق مدار و ولایت مدار بوده است.
۶۸ -  نیروهای مسلح ایران زمین ما کسانی‌اند که همواره در کنار مردم هستند و در مسیری که خواست مردم است به عنوان نیروی مسلح مردمی از امنیت کشور دفاع کرده و می کنند.
۶۹ - زنان ما در تمام صحنه‌ها با وقار، با کرامت، با شخصیت و با عفاف همانند مردان فعالیت می‌کنند.
۷۰ - ما نه فرهنگ خشونت و نه خشونت فرهنگی، نه تبعیض فرهنگی و نه فرهنگ تبعیض، نه افراط فرهنگی و نه فرهنگ افراط را برای جامعه زنانمان نخواهیم پذیرفت.
۷۱ - دولت در پی سانسور دولتی نبوده و نقد را متعلق به همه گروه‌ها می‌داند.
۷۲ - از همه می‌خواهیم تا با شناسنامه سخن گفته و با نام جناح خود حرف بزنند و هرگز سخن خود را با نام ملت ایران بیان نکنند. چرا که راه ملت ایران روشن بوده و در عصر حاضر بدنبال آرامش، اعتدال، پیشرفت و اخلاق است.
۷۳ - اولین قدم در تحول نظام سلامت اصلاح سبک زندگی است و آموزش و پرورش و رسانه‌ها بویژه رسانه ملی می‌توانند نقش بسزایی را در جهت اصلاح فرهنگ مردم در حوزه درمان و سلامت ایفا کنند.
۷۴ - تدبیر متعلق به اندیشمندان، متخصصان و نخبگان ایرانی بوده و امید هم به دست ملت ایران و جوانان این مرز و بوم خلق می‌شود.
۷۵ - امید ما به جوانان تحصیل‌کرده و کارآفرینان و همچنین سرمایه گذاران ایران خارج از کشور است و امیدوارم همه در مسیر پیشرفت کشور دست به دست هم دهیم.
۷۶ - وحدت، اتحاد و همبستگی حول محور اسلام ، قانون اساسی و رهبری معظم انقلاب اسلامی" و "جهاد و مدیریت جهادی" را دو شرط عمده ثبات و پیشرفت انقلاب اسلامی است.
۷۷ - اسلام، قانون اساسی و رهبری از آن همه مردم ایران هستند و هیچکس نمی تواند بگوید اسلام و قانون اساسی و یا رهبری از ان این گروه و یا آن گروه است. اینها معیارهایی برای وحدت و اتحاد ما است و هیچکس فکر نکند که با تفرقه، کشور، نظام و انقلاب ما پیشرفت می‌کند.
۷۸ - با اتحاد، جهاد، تلاش و ایستادگی خود در همه عرصه ها پیروز میدان خواهیم شد و ما در میدان سیاست خارجی از حقوق حقه ملت به خوبی دفاع خواهیم کرد و با وحدت و ایستادگی و راه و تلاش جهادی که ملت ایران انتخاب کرده، امروز دیپلماتهای ما در صحنه سیاست خارجی ، سربازان خط مقدم هستند که مردم و رهبری معظم انقلاب از آنان حمایت می کند.
 ۷۹ - در ایران رقابت ها جوانمردانه است و همه مردم نه رو در روی هم که در کنار یکدیگر در پای صندوق های رای به صف می ایستند.
۸۰ - مردم ایران خرداد پارسال نه تنها برای ایران که برای همه جهان امید آفریدند و این اغراق و مبالغه نیست و بنده هر کجا که رفتم و با هر مسئولی در سرتاسر دنیا که ملاقات کردم به بنده گفتند که انتخابات ۲۴ خرداد ایران برای همه ما امید آفرین بود.
۸۱ -  خرداد پارسال ملت ما با دست و زبان توانمندش خرافه ها را زدود. ملت ایران در انتخابات خرداد سال گذشته در برابر مولا و امامش سر فرود آورد و در برابر خرافه گرایان از امام عصر خود عذرخواهی کرد.
۸۲ -  دولت تدبیر و امید در برابر همه حامیان و موافقانش و در برابر همه منتقدان و حتی مخالفانش سر تعظیم و تکریم فرود می آورد و این دولت و حامیان واقعی اش، گر چه گروهی با زبان تکریم با آنها سخن نمی گویند اما پاسخ دولت به ایشان با ادب، احترام و کرامت خواهد بود.
۸۳ -  ما برای صلح و آشتی و برادری کنار هم جمع شده ایم و امروز روز وحدت و اتحاد است، نه نفاق و شکاف و فاصله تصریح کرد: امروز روز برچسب زدن به یکدیگر نیست بلکه روز چسبندگی بیشتر ملت به هم است.
۸۴ -  راهی که ملت در انتخابات خرداد پارسال برگزید راه اعتدال و میانه روی است که برگشت ناپذیر خواهد بود
 ۸۵ -  اعتدال به معنای انتخاب بین حق و باطل، راست یا دروغ، صیانت از منفعت ملی یا از بین بردن منافع ملی نیست بلکه یک روش و بینش و همان ایده پیامبر گرامی اسلام (ص) است که در سراسر زندگی و کمال و جمال و اخلاقش جریان داشت. این همان راه و روش و شیوه ای است که ملت ایران منتظر است تا با ظهور صاحب الزمان (عج ) عملی و اجرایی شود و هر انحرافی که در آن پیش آمده با تفسیر دین حقیقی اصلاح شود
۸۶ - اعتدال یعنی از افراط در جمع کردن دشمن و دشمن تراشی و تفریط در بین دوستان و علاقمندان به ایران و افراط در طرد دیگران و تفریط در جذب مردم پرهیز شود
۸۷ - اعتدال یعنی راه و مسیری که با همه مردم با احترام و ادب سخن گفته شده و به پاسخ هایی که با ادب و احترام توام باشد، گوش فرا داده شود یادمان باشد اگر می خواهیم همه با ما با ادب سخن بگویند ما نیز باید با جهان با ادب سخن بگوییم؛ قاطعیت، انقلابی بودن، ایستادگی و عزتمندی به معنای لحن ناسالم نیست، سخن ما سخن حُسن و حَسن و راه ما نیز راه حُسن و حَسن است.
۸۸ - اعتدال یعنی مسیری که ما از عقل و خرد جمعی استفاده کنیم و اعتدال به ما می گوید که باید منافع ملی را حفظ کرده و ضمن حفظ دستاوردها و فناوری های هسته ای، سایه شوم تحریم ها را از سر مردم برداریم.
۸۹ - اعتدال همان خرد و عقلی است که به ما می گوید باید در منطقه و جهان به دنبال صلح باشیم و تاکید می کند که توسعه و پیشرفت کشور بدون حضور مردم و واگذاری امور به مردم امکان پذیر نیست و اصرار دارد که کشور متعلق به مردم است و هیچ صاحبی جز ملت ایران ندارد.
۹۰ - اعتدال عقل و خردی است که به ما می گوید باید فقرها و تبعیض های ناروا را کنار زده و این همه رنج ناشی از آلودگی های محیط زیست برای مردم را برطرف کنیم و در مسیر توسعه نه مثل کشورهای منطقه که با اجرای سند چشم اندازی که ۱۰ سال است خاک می خورد، از آنها نیز پیشی بگیریم.
۹۱ - برای اینکه در مسیر خردورزی حرکت کنیم باید از عقل و فکر و نظر همگان استفاده کنیم چرا که همه چیز نزد همگان است و باید از افکار جامعه استفاده کرده و راهی را که مردم انتخاب کرده اند، ادامه دهیم.
۹۲ - مردم به میدان آمدند چرا که به آینده خود و کشورشان امیدوار بودند اما عده ای اندک ولی با ابزار تبلیغی فراوان، می خواهند این امید را در دل مردم کمرنگ کنند.
۹۳ - مردم برای همیشه اعلام کردند که خشونت و افراطی گری را قبول ندارند و اعلام کرده اند که فقط یک ملت، یک دولت و یک حکومت وجود دارد.
۹۴ - کشور، قانون اساسی، رهبری، منافع ملی و آینده این سرزمین مربوط و متعلق به همه ملت، همه اقوام و مذاهب است و ایران متعلق به همه ایرانیان است.
۹۵ - باید به همه اقوام و مذاهب احترام بگذاریم و همه فرهنگ ها و خرده فرهنگ ها را زیر پرچم والای بزرگ ایرانیت و اسلامیت محترم بشماریم.
۹۶ - اقلیت محترم است همان طور که اکثریت محترم است، اما اقلیت حق ندارد به آنچه که اکثریت تصمیم گرفته و به آن رای داده بی احترامی کند. آنچه دولت وعده داده به عنوان یک وظیفه دنبال خواهد شد و البته از دیرباز به ما آموخته اند که به نتیجه رسیدن کارها مرهون گذشت زمان و صبر است.
۹۷ -  به عنوان فردی که شما ملت در ۲۴ خرداد پارسال افتخار خدمتگزاری خود را بر عهده او گذاشتید اعلام می کنم که کاملا به آینده کشور امیدوار هستم. دلهای ما کاملا محکم و متکی به لطف خدا و توجهات اولیاءالله و حضرت ولی عصر(عج) و حمایت های مردم است.
۹۸ - در حیرتم که چطور برخی با تئوری های غلطشان بذر خشونت و نفاق را پراکنده کرده و کاری می کنند که وحدت و برادری در این کشور جای خود را به نفاق و اختلاف دهد؟ اینها چه سودی از این کار می خواهند ببرند و چرا می خواهند به راه گذشته که غیر قابل بازگشت است، بازگردند.
۹۹ -  امروز روز عزت ایران و ایرانی در سراسر جهان است و چهره واقعی دولت و ملت ایران بیش از پیش برای جهانیان نمایان شده و هیچ کجا نام ملت ایران را به اهانت نمی برند و به دولت ایران به احترام آراء مردم ایران احترام می گذارند و اگر دولت قدرتمندانه مواضع کشور را در جهان پیش می برد، این برآمده از رای شما ملت است.
۱۰۰ -  انتظار واقعی آن است که منتظر را به مرحله ای برساند که انتظارش به منزله مشاهده باشد. زمانی که عقل خرد و اندیشه و درک و شناخت، جامعه و سراسر اذهان مردم را فراگیرد آن روز دوران غیبت هم عین دوران ظهور خواهد شد. این ما هستیم که باید از پشت دیوار غیبت خارج شویم، امام زمان (عج) در میان ما حاضر است و این ما هستیم که باید از پشت دیوار غیبت خارج شویم.

 


100 سخن برگزيده از رياست محترم جمهوري
100 سخن برگزيده از رياست محترم جمهوري
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز25827
مجموع44822712

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری