فارسی| En امروز : 7 اسفند 1399

استاندار: گردشگری ساحلی از اولویت های توسعه اقتصادی در مازندران است

کد خبر : 102173 2 اسفند 1399فرهنگی
پ

احمد حسین زادگان، گفت: یکی از ظرفیت های مهم استان اقتصاد دریا محور و گردشگری ساحلی به عنوان یکی از اولویت های اصلی توسعه اقتصادی است . ‎

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مازندران با عنوان اینکه به دلیل بیماری کرونا طی یکسال گذشته، بخش گردشگری در مازندران دچار آسیب شد‌ه است، خاطرنشان کرد: یکی از ظرفیت های مهم استان اقتصاد دریا محور و گردشگری ساحلی به عنوان یکی از اولویت های اصلی توسعه اقتصادی است .

حسین زادگان بیان داشت: اقدامات مطالعاتی ‌جهت صدور مجوزهای لازم انجام شد و تلاش کردیم با بررسی های مورد نیاز و تشکیل تیم مربوطه، فرآیند بروکراسی غیرضرور در این راستا حذف شود.

وی گفت: تمام‌دستگاه های اجرایی مکان های مناسب در ساحل را پیمایش، و ظرفیت را احصاء کردندکه در این زمینه ۱۶۶ نقطه برای ساخت اسکله دریایی شناسایی و مجوز ۱۱۸ مکان صادر و مجوز ۶۶ مکان نیز توسط سازمان بنادر برای سرمایه گذاری بینام صادر شد.

حسین زادگان تصریح کرد : استفاده از ظرفیت دریا در ورزش های آبی، هوایی، پرورش ماهی در قفس، آزادسازی حریم ۶۰ متری ساحل و پیش بینی سازه های سبک برای اسکله های تفریحی گردشگری مورد توجه جدی قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت ساماندهی پسماند روستایی گفت: طرح ماپ طرح جامع و خوبی به معنای مدیریت اجتماعی پسماند روستایی است. بسیاری از روستاهها این ظرفیت را دارند که زباله ها را به شهرحمل نکنند و با آموزش و مدیریت اجتماعی دهیاران و شوراها در روستاها مراحل بازیافت زباله و پسماند و تهیه کود کمپوست در روستاهها اجرایی شود.

استاندار مازندران اظهار کرد: این طرح توسط سازمان پسماند و همکاری اداره کل روستایی، فرمانداران و بخشداران از هفته آینده درسراسر استان با اولویت روستاهای با تعداد خانوار بیشتر آغاز وتفکیک زباله از مبدا توسط خود مردم آغاز می شود ومسئولیت اجرایی آن با دهیاری هاست.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری