فارسی| En امروز : 7 اسفند 1399

پیام تبریک استاندار مازندران به مناسبت روز مهندس

کد خبر : 102213 4 اسفند 1399فرهنگی
پ

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران با صدور پیامی؛ پنجم اسفندماه، روز مهندس را به جامعه مهندسان به ویژه مهندسان مازندرانی تبریک گفت. ‎ ‎

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

پنجم اسفند، سالروز ولادت خواجه نصیرالدین طوسی، مهندس نامی ایرانی  و روز مهندس را به تمامی مهندسان متخصص و متعهد استان مازندران که نقش تعیین کننده و ارزشمندی برای تعالی و پیشرفت علمی، فنی و تخصصی و اقتصادی جامعه دارند، تبریک می گویم و از آستان خداوند بزرگ، توفیق، تداوم خدمت به جامعه و بهروزی برایشان مسالت دارم.

از دوران دفاع مقدس تا عرصه های سازندگی کشور تا روزهایی که تحریم های ظالمانه و سنگین دشمنان، استقلال و اراده ملت ما را نشانه گرفته است، مهندسان خلاق، توانمند و شکوه آفرین ایرانی با شایستگی و تکیه بر توان و فرصت های داخلی؛ شانه خود را زیر بار گران و سنگین شرایط خم نکرده اند و با چراغ امید، راه آینده پیشرفت و توسعه کشور را روشن نگه می دارند و از وجود خود برای سازندگی و آبادانی ایران اسلامی مایه می گذارند و امروز کشور را در بسیاری از حوزه های فنی، مهندسی و عمرانی بی نیاز کرده اند.

لازم است تا در راستای توسعه هرچه بیشتر اقتصاد و شکوفایی اقتصادی، صادرات بیش از پیش خدمات فنی مهندسی تقویت شود و در حوزه احداث بناها، ساختمان ها و فعالیت های عمرانی استاندارد با پررنگ کردن نقش سازمان نظام مهندسی از این ظرفیت مهم بهره گیری گردد.

روز مهندس، فرصتی مغتنم برای قدردانی از خدمات و دستاوردهای مهندسان، بویژه در توسعه و پیشرفت های صنعتی استان است و  لازم است همه آحاد جامعه قدردان تلاش های این عزیزان باشند.

احمد حسین زادگان

استاندار مازندران

اشتراک گذاری