فارسی| En امروز : 13 تیر 1399

در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان، اعلام شد

چاپ 40 کتاب جدید در حوزه دفاع مقدس در چهلمین سال انقلاب

کد خبر : 76730 20 مهر 1397
پ

در جلسه هیئت امناء مرکز فرهنگی و شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان با حضور استاندار مازندران اعلام شد: 40 کتاب جدید در حوزه دفاع مقدس در چهلمین سال انقلاب تا ایام الله دهه فجر امسال به چاپ می رسد. ‎ ‎

 

استاندار مازندران، گفت: یادمان های دوران دفاع مقدس، زیباترین جلوه های تاریخ مقاومت ملت ایران اسلامی و یادآور رشادت های بهترین فرزندان این آب و خاک هستند.

به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد اسلامی در جلسه هیئت امناء مرکز فرهنگی و شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان با اشاره به این که تولید محتوا، بخش مهم فعالیت های حفظ آثار است و باید در روند توسعه پارک موزه دفاع مقدس استان جدی گرفته شود، افزود: کارگروهی تشکیل شود تا با خلاقیت و نگاه متحول؛ تولید محتوای نفیس و تصمیم سازی برای انجام این مهم را در دستور کار خود قرار دهد.

مقام عالی دولت در مازندران، با تاکید بر این که نسل های آینده باید از میراث ماندگار دفاع مقدس و جلوه های ایثار و شهادت برخوردار شوند، یادآور شد: باید با زبان فاخر و جلوه های صوتی و بصری، فضای واقعی جنگ و دفاع ملت انقلابی ایران اسلامی را برای مخاطبان به جلوه درآورد.

استاندار بر نصب یادمان هایی زیبا با جلوه های گرافیکی از شهدای والامقام در محلات تاکید کرد و اظهار داشت: یاد و خاطره شهدا همواره باید زنده بماند.

رییس هیئت امناء مرکز فرهنگی و شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان، عنوان کرد: باید آگاه باشیم که بقای ما به خاطر جان فشانی و ایثارگری شهداست و به بهای خون شهدای گلگون کفن تا این جا آمده ایم.

مهندس اسلامی، نماینده عالی دولت در استان، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیل ویرانگر اخیر در غرب مازندران، ابراز داشت: با معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه تفاهم کردیم برای ساماندهی و ایمن سازی رودخانه های استان، یک محل دائمی در بودجه سال 98 تعیین شود.

سردار ملکی، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان نیز در این جلسه از چاپ 40 کتاب جدید در حوزه دفاع مقدس در چهلمین سال انقلاب تا ایام الله دهه فجر امسال خبر داد.

گفتنی است؛ در این جلسه 36 مصوبه برای پیشبرد موضوعات محتوایی، زیربنایی و روبنایی پارک موزه دفاع مقدس استان با حضور استاندار مازندران به تصویب رسید. 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید