فارسی| En امروز : 16 مرداد 1399

محمدی معاون سیاسی فرمانداری محمودآباد :

دانش آموزان باید رفتارهای مسئولانه نسبت به محیط زیست داشته باشند.

کد خبر : 81397 21 فروردین 1398
پ

احمد محمدی معاون سیاسی فرمانداری شهرستان محمودآباد در حاشیه پنجمین آئین رهاسازی ماهیان قرمز نوروزی شهر محمودآباد در گفتگو با خبرنگاران گفت: باید با آموزش و فرهنگ سازی در بین دانش آموزان به عنوان آینده سازان فردای این جامعه ، شهروندانی مسوول و متعهد در حفظ محیط زیست تربیت کرد. ‎

محمدی معاون سیاسی فرمانداری محمودآباد :

دانش آموزان باید رفتارهای مسئولانه نسبت به محیط زیست داشته باشند.

احمد محمدی معاون سیاسی فرمانداری شهرستان محمودآباد در حاشیه پنجمین آئین رهاسازی ماهیان قرمز نوروزی  شهر محمودآباد در گفتگو با خبرنگاران گفت: باید با آموزش و فرهنگ سازی در بین دانش آموزان به عنوان آینده سازان فردای این جامعه ، شهروندانی مسوول و متعهد در حفظ محیط زیست تربیت کرد.

وی گفت: با افزایش مسایل و مشکلات زیست محیطی، نیاز به تغییر نگرش و رفتار افراد در بین گروه‌های مختلف اجتماعی به خصوص دانش‌آموزان اجتناب‌ناپذیر می‌باشد و برگزاری این دسته از همایش ها و برنامه ها می تواند در بیداری اقشار مختلف جامعه و نهادینه کردن اصل پنجاهم قانون اساسی کشور کمک شایانی نماید.

صبح امروز چهارشنبه ۲۱ فروردین، پنجمین آئین رهاسازی ماهیان قرمز نوروزی در شهر محمودآباد به همت روابط عمومی فرمانداری و شهرداری محمودآباد و مدیریت آموزش و پرورش و با حضور محمدی، معاون فرماندار محمودآباد، علی صیقل وازی شهردار شهر ساحلی محمودآباد و شعبانی مسئول دفتر بازرسی فرمانداری، نصری مدیر آموزش و پرورش و سایر مدیران ادارات ، جمع کثیری از دانش آموزان و شهروندان در حیاط شهرداری برگزار شد.

علی صیقل وازی شهردار شهر ساحلی محمودآباد طی سخنانی در این مراسم با اشاره به اهمیت حفاظت از محیط زیست و تحقق اصل پنجاهم قانون اسای کشور گفت: ماهیان قرمز نوروزی متاسفانه ناقل ویروس و بیماری هستند که رهاسازی آنها در بستر رودخانه و دریا موجب ایجاد صدمه به اکوسیستم زیست محیطی و ازبین رفتن سایر آبزیان می گردد و به همین منظور باید برای حفظ حیات این ماهیها و کاهش هر گونه لطمه به سایر موجودات در محیطی مناسب رهاسازی شود و شهرداری محمودآباد به موجب بهره مندی از دو حوضچه ، همه ساله بعد از پایان تعطیلات نوروزی این آیین را برگزار نماید.

شهردار محمودآباد در این بیش از ۵۰ قطعه ماهی قرمز توسط دانش آموزان رهاسازی شده که در راستای تکریم این حرکت دانش آموزان، با اهدای جوایزی از حضورشان تقدیر و تشکر بعمل آمد.

اشتراک گذاری