فارسی| En امروز : 31 مرداد 1398

خطیب جمعه محمودآباد :

اقدامات ایران پاسخی به خروج آمریکا و بدعهدی اروپایی‌هاست

کد خبر : 82167 20 اردیبهشت 1398
پ

حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: بعد از گذشت چند سال از معاهده برجامی بین ایران و کشورهای 1+5 و خروج آمریکا از این معاهده بین‌المللی و امروز و فردا کردن‌های اروپایی‌ها این تصمیم گرفته شد. ‎

خطیب جمعه محمودآباد :

اقدامات ایران پاسخی به خروج آمریکا و بدعهدی اروپایی‌هاست

امام جمعه محمودآباد گفت:با عدم اجرای بخشی از مفاد برجام به دنبال بد عهدی اروپا و خروج آمریکا از آن با این اقدام دشمن باید بفهمد فشار هزینه دارد و اقدامات کشورمان، پاسخی به خروج آمریکا و بدعهدی اروپایی‌هاست.

 

حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: بعد از گذشت چند سال از معاهده برجامی بین ایران و کشورهای 1+5 و خروج آمریکا از این معاهده بین‌المللی و امروز و فردا کردن‌های اروپایی‌ها این تصمیم گرفته شد.

وی افزود: اروپایی‌ها با امتیاز گرفتن و ندادن امتیاز و صبوری یکسال اخیر کشورمان در نهایت برای حفظ منافع ملی کشورمان، تصمیم بر توقف بعضی از تعهدات و عدم اجرای برخی از مفاد توافق طبق بندهای برجام اتخاذ شده است.

امام جمعه محمودآباد با اشاره به اینکه این مورد مطالبه آحاد جامعه و دلسوزان مصالح کشور بوده،خاطر نشان کرد: آنچه را که کشورمان انجام داده نه تنها نقض برجام نبوده بلکه در چهارچوب برجام است و با این تصمیم کشورمان از توهم ضعف خارج و تفکر انفعال نظام اسلامی به حالت تهاجمی تغییر جهت داده شده است و با این اقدام دشمن باید بفهمد، فشار هزینه دارد و با این حرکت دیپلماسی و مذاکره دارای پشتوانه قدرتی می‌شود.

این مسؤول اضافه کرد: با این اقدام طرف مقابل به ما نیاز پیدا می‌کند و آزمون نیاز آنها به برجام در مقطع جدید محقق می‌شود و اقدامات کشورمان، پاسخی به خروج آمریکا و بدعهدی اروپایی‌هاست.

موسوی یادآور شد: اقتضاء نظام بین‌المللی کنونی، قدرت است و اگر از ابزارها استفاده نکنید، زور می‌گویند و معادلات را بهم می‌ریزند و در داخل کشور گسست ایجاد می‌کنند که موجب اختلاف می‌شوند ولی جمهوری اسلامی در شرایط اجماع داخلی و وحدت عمومی تصمیم مرحله‌ای خود را اعلام و منافع ملی کشور متعاقب این تصمیمات است.

وی در رابطه با اوضاع فلسطین، بیان کرد: رژیم غاصب صهیونیستی در ادامه تجاوزات گذشته خود در سرزمین‌های اشغالی در چند روز گذشته با حمله هوایی و توپخانه‌ای،مردم مظلوم غزه را آماج آتش باری خود قرار داده و برای بار دیگر با سد آهنین و رعد آسای انقلابیون فلسطینی مواجه شده و ظرف 48 ساعت صدها موشک در سرزمین اشغالی فرود آمده و آسایش صهیونیست‌ها را درهم ریخته است.

امام جمعه محمودآباد تصریح کرد: جبهه مقاومت ثابت کرده در دفاع از خود مرزهای خویشتنداری را درنوردیده و کابوس وحشت و مرگ را به دشمن تحمیل کرده است و ارتش مدعی صهیونیست و سردمداران این رژیم غاصب و کودک کش بناگزیر مجبور شدند در مقابل صلابت جبهه مقاومت تن به آتش بس بدهند.

این مسؤول در ادامه بیان کرد: با قبول این آتش بس اوج اعتراض مردم بخش‌های زیادی از سرزمین‌های اشغالی را متوجه دولت غاصب نموده و پذیرش بخش زیادی از شروط جبهه مقاومت فلسطین از آثار ایستادگی مردم مظلوم غزه بوده که چندین سال در محاصره زمینی،هوایی و دریایی بوده و در اوج فشار اینگونه توانستند توان دفاعی و بازدارندگی خود را افزایش داده و رویای دشمن غدار را به آشفتگی مبدل کنند که وعده الهی اینست که ایستادگی و ایمان در راه هدف سبب پیروزی خواهد بود.

موسوی درباره شروع ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: در ماه عبادت و خودسازی و فصل تبلیغی،مجموعه‌ای از تمهیدات و شرایط لازمه بهره‌برداری همه جانبه از آثار و برکات این ماه می‌باشد که فرصت استفاده حضور علما و فضلای بزرگوار یکی از بهترین اقتضاء‌های این ماه بوده که باید همه ما از این حضور بهترین و کامل‌ترین بهره را ببریم.

وی افزود:حفظ حریم این ماه الهی در ابعاد مختلف باید توسط دینداران و نیروهای محوری و متولیان امور فرهنگی مدنظر قرار گرفته و هرگونه کوتاهی در این زمینه قطعا مورد رضایت الهی نبوده و بایستی از آمران به معروف و نیروی انتظامی در این عرصه با جدیت ورود پیدا کرده و با حریم شکنان این ماه برخورد هماهنگ و اثرگذار کنند.

امام جمعه محمودآباد در خصوص لازمه جذابیت در برنامه‌های مساجد در این ماه،عنوان کرد: هیات امناء مساجد و نهادهای فرهنگی برای پویایی و زنده نگه داشتن جاذبه‎های مسجد اهتمام لازم را مصروف و با محوریت دادن به جوانان برنامه‌های مسجد را جاذب و پویا طراحی کنند و در شادابی و نشاط و ورزش و سایر برنامه‌های فرهنگی باید برنامه‌های مذهبی مساجد مد نظر قرار گرفته و حضور گسترده در مسجد تاکید ویژه شود.

این مسؤول با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع طلاب حوزه‌های علمیه تاکید کرد: نسبت به تحقق مطالبات رهبری و حساسیت ایشان نسبت به فتنه‌های دشمن در ایجاد فاصله بین روحانیت و مردم و تلقین ایجاد فاصله بین مردم و علما و تضعیف دین داری در آحاد جامعه با نگاه عبرت آموز اقدام همه جانبه انجام دهیم و بنده و امثال بنده هم باید با نگاه همراه با بصیرت به اجرای مطالبات ایشان اهتمام و ناخواسته در خط ترسیمی و روانی دشمن قرار نگیریم.

موسوی در پایان گفت: دشمن با تلقین این مطلب و جااندازی شکاف بین روحانیت و مردم در تلاش برای مقابله با دین و ارزش‌های دینی و تضعیف کارکرد دین در هدایت جامعه و تعمیق اهداف انقلاب بوده که باید دینداران،مذهبی‌ها و آگاهان جامعه و علما نسبت به این توطئه بصورت قاطع و عالمانه و مدیریت شده برخورد نمایند.

در پایان مراسم نماز جمعه مردم ولایتمدار شهرستان محمودآباد همراه با سایر شهرهای کشور در حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی در توقف بخشی از مفاد برجام راهپیمایی حمایتی خود از مصلی موقت تا آستانه امامزاده قاسم(ع) را با سردادن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر انگلیس و در پایان با قرائت بیانیه به این مراسم خاتمه دادند.

 

اشتراک گذاری