فارسی| En امروز : 30 شهریور 1398

در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی امروز مطرح شد

کد خبر : 82789 13 خرداد 1398
پ

در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی امروز مطرح شد فرماندار شهرستان جویبار : در مسائل بهداشت و سلامت با هیچ کس تعارف نباید داشت . ‎

در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی امروز مطرح شد

فرماندار شهرستان جویبار :

در مسائل بهداشت و سلامت با هیچ کس تعارف نباید داشت .

      به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، سید علی اسد در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با موضوع بسیج ملی کنترل فشار خون گفت : بیش از 50 درصد افراد بزرگسال بدون اینکه بدانند دچار فشار خون بالا هستند و چون علائم اختصاصی ندارد به قاتل بی صدا نام گرفت .

فرماندار و رئیس کارگروه سلامت عوامل خطر فشارخون بالا را سن ، سابقه خانوادگی ، چاقی یا وزن بالا ، فعالیت بدنی ناکافی ، سیگار ، غذاهای پرنمک ، کمبود پتاسیم در غذاهای روزانه ، کمبود شدید ویتامین d در تغذیه ، مصرف الکل ، استرس و برخی بیماریهای مزمن عنوان نمود و برای پیشگیری تغییر سبک زندگی افراد را پیشنهاد نمود .

ایشان درخصوص آب شرب بهداشتی طرح دریا اظهار داشت : در مسائل بهداشت و سلامت با هیچ کس تعارف نباید داشت و موضوع آب شرب سالم نیز پیگیری خواهد شد .

اسد فرماندار گفت : طرح سالمسازی دریا بایستی جدی گرفته شود ، امروز بازدید مشترکی از محل اجرای طرح خواهیم داشت.

وی به گزارش اداره دامپزشکی و بیماری واگیری مشترک بین انسان و دام اشاره کرد و بیان داشت : ما بایستی در این حوزه و برای سلامت بهداشت انسان و دام و مسائل زیست محیطی به صورت جدی عمل کنیم .

فرماندار عنوان داشت : اداره محیط زیست با اجرای برنامه های فرهنگی و انتقال تجربیات خود به ثمن ها در طرح های حوزه سلامت وارد عمل شود 

همچنین در این جلسه فکوری رئیس شبکه بهداشت گفت : گروه هدف برای کنترل فشار خون بالا افراد بالای 30 سال سن ، بیماران کلیوی و زنان باردار می باشند .

ایشان از عوارض خطرناک فشارخون تاری دید، سکته‌های قلبی و مغزی، عوارض کلیوی دانست که دلائل فوت ۹۷ هزارنفر از هموطنانی است که بدلیل بروز فشارخون به آن مبتلا شده و جان خود را در سال ۱۳۹۶ از دست داده‌اند.

فکوری بیان کرد : این افراد از تاریخ 17 خرداد لغایت 14 تیر با مراجعه به پایگاهها و مراکز خدمات جامع سلامت و پزشکان خانواده نسبت به وضعیت فشار خون و کنترل آن اقدام نمایند .

 

اشتراک گذاری
پیوند ها