فارسی| En امروز : 19 آذر 1398

معاون عمرانی استاندار مازندران :

چهار هزار و ۶۰۰ خانه به سیلزدگان مازندران تحویل شد

کد خبر : 83604 17 تیر 1398
پ

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت که تاکنون چهار هزار و ۶۰۰ خانه آسیب دیده از سیل در این استان بازسازی و تکمیل شده و این دسته از سیلزدگان به خانه هایشان برگشته اند. ‎

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بابلسر به نقل از خبرنگار ایرنا، مهدی رازجویان روز یکشنبه در جمع دهیاران شرق مازندران در بابلسر افزود که تکمیل مابقی خانه‌های آسیب دیده از جمله بازسازی آن دسته از واحدهای مسکونی که به صورت صد در صد تخریب شده به صورت جدی ادامه دارد.

بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سیل اواخر اسفند سال گذشته و اوایل فروردین ماه امسال در مازندران حدود هفت هزار خانه خسارت دید که از این تعداد پنج هزار و ۵۵۰ واحد نیازمند ترمیم و بازسازی بودند.

همچنین در این سیل ۶۷۰ واحد مسکونی هم به صورت صد در صد تخریب شد که قرار است ساخت مجدد آنها تا پیش از فرا رسیدن فصل سرما پایان یابد.

نخستین واحد مسکونی سیل زدگان مازندران که پس از تخریب صد در صدی از نو بنا شده بود، اواخر هفته پیش با حضور رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در روستای تالارپشت شهرستان سیمرغ بهره برداری شد.

روستا، کانون رونق تولید ملی در مازندران

معاون استاندار مازندران همچنین از این استان به عنوان مهم‌ترین پایگاه تولید ملی یاد کرد و گفت: رونق تولید ملی در استان‌هایی همچون مازندران با استفاده از ظرفیت های خدادادی موجود از جنگل گرفته تا دریا تنها با توسعه صنعت گردشگری محقق می‌شود.

رازجویان از دهیاران خواست تا با توجه به ظرفیت های نهفته در روستاها از جمله در بخش گردشگری به وظیفه خود در قبال تحقق شعار رونق تولید ملی عمل کنند.

وی گفت: با توجه به تنگناهای مالی دولت و ضرورت اتکای اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی، در کنار اخذ درآمدهای مالیاتی، باید اقتصادی مقاومتی هم جدی گرفته شود و مهم‌ترین اقدام در این زمینه هم رونق تولید ملی است.

معاون استاندار مازندران از بوم گردی به عنوان بخش نوپا در گردشگری استان یاد کرد و افزود: بوم گردی مهم‌ترین فرصت گردشگری برای روستاهای مازندران است و لازم است دهیاری‌ها در این زمینه فعال شوند و زمینه را برای سرمایه گذاری در بوم گردی و پذیرایی از مهمانان و گردشگران مهیا کنند.

اشتراک گذاری
پیوند ها