فارسی| En امروز : 19 آذر 1398

فرماندار شهرستان بابلسر:

خبرنگاران، دیدگان بیدار جامعه هستند / خبر باید مبتنی بر واقعیت جامعه و نقد منصفانه مسئولین باشد

کد خبر : 84393 14 مرداد 1398
پ

فرماندار شهرستان بابلسر در دیدار با اصحاب رسانه و فعالین فضای مجازی از خبرنگاران به عنوان دیدگان بیدار جامعه نام برد و تاکید کرد: وظیفه خبرنگار انتشار اخبار و وقایع بر اساس حقایق جامعه و نقد مبتنی بر رعایت انصاف می باشد. ‎

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بابسر، اسماعیل حسن‌زاده در دیدار صمیمی با اصحاب رسانه و فعالین فضای مجازی به مناسبت آغاز هفته خبرنگار با اشاره به نقشه رسانه در جامعه، گفت: خبرنگاری از جمله مشاغل با اهمیت می‌باشد که وظیفه مهمی در انعکاس وقایع و رویدادهای روز کشور بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه خبرنگاران در امور رسانه نخبه بوده و وظیفه سنگین تری نسبت به سایر افراد جامعه بر عهده دارند، افزود: انعکاس اخبار شهرستان، استان و کشور به مردم جامعه و روشن نمودن افکار عمومی در خصوص مسائل روز از مهم‌ترین وظایف این قشر می‌باشد.

فرماندار شهرستان بابلسر اصلی‌ترین کار خبرنگاران فارغ از هر گونه حب و بغض شخصی را اطلاع‌رسانی و انعکاس اخبار و حقایق جامعه دانست و خاطرنشان کرد: آگاهی از مسائل روز و انتقال آن به سطح جامعه توسط یک خبرنگار محقق می‌شود که رسالتی بس بزرگ است.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود به هدف اصلی اهل رسانه و خبرنگاران در جهت انعکاس اخبار صحیح، درست و منطبق با واقعیت در جامعه اشاره داشت و افزود: یک خبرنگار حرفه‌ای باید در کنار این وظیفه مهم، نقش کلیدی خود را در جهت ایجاد شور و نشاط در جامعه به درستی ایفا نماید.

رئیس ستاد برگزاری هفته خبرنگار در شهرستان بابلسر ادامه داد: خیلی از افراد در جامعه به دنبال ایجاد روحیه نشاط و سرزندگی در میان مردم هستند اما باید بپذیریم که اثربخشی و اثرگذاری یک خبرنگار را ندارند.

اسماعیل حسن زاده به نقش فضای مجازی در میان رسانه‌های خبری اشاره کرد و افزود: امروزه فضای مجازی عرصه رقابت برای رسانه‌های نوشتاری را تنگ نموده و ذائقه مردم را از طریق ایجاد کانال‌های خبری و عضویت چندین هزار نفره مخاطبین خود، تغییر داده‌اند.

وی، ادامه داد: زمانی اقدامات، فعالیت‌ها و سیاست‌های مسئولین کشور در بین مردم تاثیرگذار می‌باشد که از طریق رسانه‌های مجازی، شنیداری، نوشتاری و دیداری در سطح جامعه انعکاس داده شود.

فرماندار شهرستان بابلسر در بخش دیگری از سخنان خود به انتخاب گزینشی کلمات توسط برخی خبرنگاران اشاره داشت و تاکید کرد: اگر خبرنگاری بخواهد سلیقه‌ای و بر اساس تفکرات شخصی نسبت به انعکاس اخبار اقدام نماید، بی‌شک هدف اصلی مدیران و مسئولین را به درستی در سطح جامعه منتقل نکرده است و این همان آسیبی است که برای مخاطب جامعه ایجاد دلسردی و یاس می‌نماید.

حسن زاده با اشاره به رسالت بالای خبرنگاران و جایگاه قلم در قرآن، تصریح کرد: اطلاع‌رسانی وظیفه تمام آحاد جامعه است ولی در این میان نقش خبرنگاران بسیار مهم و حیاتی است چرا که اگر خبری صحت و سقم آن دقیق و مناسب نباشد آثار منفی خود را در میان مخاطبین خواهد داشت.

مقام عالی دولت در شهرستان بابلسر از رسانه به عنوان رکن چهارم دموکراسی نام برد و افزود: خبرنگاران به عنوان دیدگان بیدار جامعه دو وظیفه مهم؛ انعکاس اخبار صحیح، مناسب و واقع در جامعه و نیز نقد منصفانه مسئولین و مدیران را بر عهده دارند تا بتوانند با مطالعه‌ای جامع و هوشیاری در جهت ارائه پیشنهادات سازنده و تحلیل صحیح وقایع روز و آگاهی بخشی به مخاطبین جامعه موثر واقع شوند.

فرماندار بابلسر و رئیس ستاد برگزاری هفته خبرنگار در پایان خطاب به تمام خبرنگاران و فعالین فضای مجازی ضمن قدردانی از زحمات آنان، خاطرنشان کرد: آیین تجلیل از اصحاب رسانه و خبر در روزهای آینده برگزار می‌گردد و از زحمات یکساله خبرنگاران تقدیر خواهد شد.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری
پیوند ها