فارسی| En امروز : 19 آذر 1398

روابط عمومی فرمانداری بابلسر:

کارگروه تولید محتوای فضای مجازی مازندران تشکیل می‌شود‌

کد خبر : 84523 18 مرداد 1398
پ

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: کارگروه تولید محتوای فضای مجازی مازندران تشکیل می شود. ‎

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، عباس زارع امروز در جمع فعالان رسانه ای بابلسر در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: تمام‌تلاش ما استفاده از تمام ظرفیت ها برای خدمات رسانی بهتر به فعالان رسانه ای است.

وی افزود: 496 رسانه دارای مجوز در مازندران در حال فعالیت هستند و فضای رسانه فضای تلاش برای توسعه استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ادامه داد: اگر نقد دوستان رسانه ای به موقع و به هنگام باشد، خیلی از حوادثی که دل مردم را به درد می آورد را پیشگیری می کند.

زارع با تاکید به اینکه نقد باید با اشرافیت از مسائل و موضوعات مختلف همره باشد، خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های جدی ما برگزاری دوره های مختلف آموزشی برای افزایش تخصص و سواد رسانه ای است.

وی افزود: مدیران مسئول رسانه های استان‌ملزم به تائید عضویت خبرنگاران در سامانه خانه مطبوعات هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه کارگروه تولید محتوای فضای مجازی مازندران تشکیل می شود، گفت: باید انسجام رسانه ای در استان شکل بگیرد و در قالب کار گروه تولید محتوای فضای مجازی از ظرفیت رسانه های تمام شهرهای استان استفاده شود.

زارع با بیان اینکه تاثیرگذاری فضای مجازی غیرقابل کتمان است، خاطرنشان کرد: کانال های تلگرامی دارای مخاطبین بالا برای دریافت مجوز راه اندازی پایگاههای خبری اقدام و از حمایت های ارشاد بهره مند شوند.

اسماعیل حسن زاده فرماندار بابلسر نیز در این جلسه اظهار داشت: دوستان خوبی در سطح شهرستان بابلسر در حوزه خبر و اطلاع رسانی فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه امروزه اثرگذاری رسانه های مجازی از رسانه های مکتوب پیشی گرفته است، افزود: امروزه اقبال عمومی برای تهیه و خرید روزنامه ها در کشور افت کرده است.

فرماندار بابلسر تصریح کرد: ایجاد خلاء در حوزه ساماندهی و قانونمندسازی شبکه های اجتماعی، فضا را برای استفاده یا سوء استفاده سودجویان فراهم می کند و مقابله با این موضوع به مراتب پرهزینه تر از ساماندهی فعالان شبکه های اجتماعی است.

اشتراک گذاری
پیوند ها