فارسی| En امروز : 10 اسفند 1398

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران:

سایه سنگین زباله محمودآباد بر ظرفیت‌های اقتصادی

کد خبر : 88561 7 آذر 1398
پ

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران در جلسه شورای اداری محمودآباد با اشاره به جهانی شدن مساله زباله این شهرستان گفت: پر رنگ شدن خبرهای ناشی از زباله محمودآباد در رسانه و مجامع داخلی و بین المللی سبب شد که ظرفیت اقتصادی شهرستان کاملا بر باد فراموشی سپرده شود. ‎

مهدی رازجویان ادامه داد: محمودآباد دارای بسترهای اقتصادی همچون آب‌بندان‌های بسیار با ظرفیت بالا ، محصولات کشاورزی و تولید گل و گیاه و گردشگری است که همگی بر زیر آوار زباله های آن در حال خفگی هستند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون نیمی از زباله سایت ساحلی محمودآباد تخلیه و برای دپو نیز به یک مکان مناسب منتقل شده است ، افزود: اطمینان می دهیم تا حدود یک ماه آینده به طور کامل زباله از سایت ساحلی این شهرستان تخلیه شود.

معاون عمرانی استاندار مازندران اظهار داشت: مکان فعلی دپوی زباله که متعلق به راه و شهرسازی است بر حسب نظر و پیگیری های استاندار قرار است به پارک و فضای سبز تبدیل شود تا خاطره‌ای که از آن مکان باقی مانده به یک خاطره خوب در ذهن مردم تبدیل گردد.

رازجویان با تاکید بر اینکه مسئله زباله باید به صورت دائمی در مازندران حل شود و جابه جایی زباله اقدامی کوتاه مدت خواهد بود، اضافه کرد: در بحث زباله استان هماهنگی‌های خوبی با معاونت علمی و فناوری رییس جمهور انجام شده و طبق نشست‌های انجام شده قرار شد تسهیلات کم بهره در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار گرفته شود تا از این ظرفیت برای برطرف شدن زباله استان استفاده شود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر هم اعتبار و هم تسهیلات وجود دارد فقط نیاز است همه دستگاه‌ها پای کار بیایند تا این معضل به طور دائمی و کامل برطرف شود.

اشتراک گذاری