فارسی| En امروز : 10 اسفند 1398

علیرضا شریعت :

دانشجویان عامل تحولات اجتماعی و سیاسی جوامع هستند

کد خبر : 88739 17 آذر 1398
پ

علیرضا شریعت سرپرست فرمانداری محمودآباد: ۱۶ آذر ۱۳۳۲نقطه عطف تاریخ ایران و سند افتخار دانشجویان و جوانانی است که حاضر نشدند استبداد را بپذیرند. ‎

 

آیین گرامیداشت 16 آذر روز ملّی دانشجو به همت دانشکده فنی و حرفه ای پسران و با حضور علیرضا شریعت سرپرست فرمانداری شهرستان محمودآباد و زارع رئیس آموزشکده فنی و حرفه ای پسران و نصری مدیریت آموزش و پرورش و جمع کثیری از دانشجویان و اساتید در سالن آموزشکده فنی و حرفه ای پسران محمودآباد برگزار شد.

علیرضا شریعت سرپرست فرمانداری محمودآباد طی سخنانی در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن 16آذر روز دانشجو به کلیه دانشجویان و اساتید حاضر در مراسم گفت: دانشجویان عامل تحولات اجتماعی و سیاسی جوامع هستند و هر تغییری که باید در جامعه شکل بگیرد توسط تشکل ها و انجمن های دانشجویی صورت می پذیرد.

سرپرست فرمانداری محمودآباد با اشاره به رسالت و جایگاه اجتماعی دانشجویان در جامعه گفت: شور و هیجان دوران دانشجویی می تواند سرآغاز اتفاقات مهم هم برای جامعه و هم برای فرد باشد و انتظار میرود دانشجویان اگر میخواهند حرفی برای گفتن داشته باشند ، علم آموزی را در خود تقویت نموده و به عنوان شهروندی اثر بخش در جامعه رفتار نمایند.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد با اشاره به واقعه ۱۶ آذر ۱۳۳۲ تاکید داشت: برای به ثمر رسیدن این انقلاب 230 هزار جوان در طول هشت سال دفاع مقدس شهید شدند و روز دانشجو تنها به سه شهید جاودان این واقعه خلاصه نمی شود و سرآغاز حرکت های انقلابی جوانان آن دهه بوده و امروز جوانان ما باید بدانند ، هیچ ایرانی سر تسلیم در مقابل زور فرود نمی آورد و همه ی آن جوانان از جان خود گذشتند تا ثابت کنند تحمل هیچ استبدادی را نخواهند داشت و اجازه دخالت در امور کشور را به هیچ بیگانه ای نمی دهند.

علیرضا شریعت همچنین با اشاره به اتفاقات اخیر کشور در خصوص افزایش قیمت بنزین گفت: تحریم های ظالمانه و جنگ اقتصادی از سوی دشمنان نظام متوجه کشور شده و پیش از این تحریم ها تمام شاخص های اقتصادی و شاخص های  بیکاری و نرخ تورم در کشور به شکل رشد و مثبت در آمده بود و تغییر محسوسی داشت.

وی با اشاره با افزایش نرخ بنزین گفت:دولت در سال 96 لایحه افزایش قیمت بنزین را پیش بینی و به مجلس ارائه کرد و در سال 97 هم بخاطر تحریم ها افزایش نرخ بنزین از سوی مجلس رد شد ولی دولت در سال 98 چاره ای جز به افزایش نرخ بنزین بخاطر کسری بودجه سال 99 نداشت .

وی افزود: افزایش بنزین نباید موجب بحران های اجتماعی در کشور شود و باید برای تقویت اقتصاد درون زا در این مقطع همه به دولت کمک کنند ، چرا که اگر نرخ بنزین افزایش پیدا نمی کرد دولت سه راه بیشتر نداشت که یا باید پرداخت یارانه را متوقف میکرد و یا باید مالیات را افزایش میداد و یا افزایش صادرات نفت که هیچ کدام از اینها امکان پذیر نبود.

 

 

اشتراک گذاری