فارسی| En امروز : 21 تیر 1399

جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان

جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان

کد خبر : 89684 25 دی 1398
پ

فرماندار قائم شهر خبر داد: اختصاص یک هکتار زمین در شهرستان برای دفع اصولی فاضلاب/کوتاهی در عدم رعایت اصول بهداشتی دفع زباله های عفونی قابل قبول نیست ‎

 

 فرماندار قائم شهر خبر داد: اختصاص یک هکتار زمین در شهرستان برای دفع اصولی فاضلاب/کوتاهی در عدم رعایت اصول بهداشتی دفع زباله های عفونیف قابل قبول نیست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قائم شهر، یحیی یوسف پور صبح امروز در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان که با حضور مدیرکل امور شهری استانداری برگزار شد با تاکید بر حمل زباله ها به صورت اصولی و بهداشتی
گفت: دفع اصولی پسماندها نیازمند استفاده از فناوری ها و روش های جدید است.
وی ادامه داد: شهرداری و دستگاه های متولی باید آموزش نیروی انسانی، تجهیز ماشین آلات حمل زباله و دفع بهداشتی زباله ها را در دستور کار قرار داده و در زمینه پسماند با روش های جدیدی همچون طرح تفکیک از مبدا اقدام کنند.

فرماندار قائم شهر با بیان اینکه اگر جمع‌ آوری پسماندهای شهری خوب مدیریت نشود به یک معضل زیست‌ محیطی تبدیل می شود، گفت: ضرورت دارد شهرداری ها با مدیریت صحیح، نسبت به جمع‌آوری و دفن زباله‌های خانگی و صنعتی اقدام کنند.
یوسف پور با تاکید بر مدیریت زباله های عفونی در کلینیک ها و مطب های شهرستان گفت: جمع آوری و دفع اصولی پسماندهای پزشکی، زﻣﯿﻨﻪ ﺣﻔﻆ و ارﺗﻘﺎی ﺳﻼﻣﺖ اﻓﺮاد و ﺟﺎﻣﻌﻪ را تضمین می کند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به عواقب ناگوار پسماندهای بیمارستانی برای سلامت مردم، ضوابط و معیارهای زیست محیطی در امحای این پسماندها باید رعایت شود و محیط زیست بر این روند ناظر باشد.
فرماندار قائم شهر اظهار داشت: کوتاهی در عدم رعایت اصول بهداشتی دفع زباله های عفونی قابل قبول نیست و لازم است دستگاه های متولی ضمن آموزش به کلینیک ها و سایر مراکز، خود بر این امر نظارت داشته باشند.

 وی با بیان اینکه در بحث بازآفرینی شهری، ایجاد شبکه آب و فاضلاب اهمیت بالایی دارد، خاطرنشان کرد: این مهم به ارتقای شهرنشینی و سطح زندگی مردم در جامعه کمک می‌کند.

یوسف پور گفت: در بازدیدهایی که از سطح شهرستان داشتم در برخی از نقاط شهری و روستایی متاسفانه برخی از اهالی فاضلاب خانگی خود را به داخل جوی‌ها و حتی رودخانه ها هدایت می‌ کنند که این کار یعنی نابودی آینده محیط زیست.

وی با بیان اینکه رهاسازی فاضلاب علاوه ‌بر مشکلات بهداشتی، مسائل زیست‌محیطی را ایجاد می‌کند، تاکید کرد با خودروهای لجن کش که فاضلاب را در رودخانه ها رها می کنند برخورد می شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اختصاص یک هکتار زمین به دفع استاندار فاضلاب توسط شهرداری خاطرنشان کرد: اقداماتی که در حوزه پسماند انجام می‌شود به لحاظ زیست‌محیطی و بهداشتی برای جامعه اهمیت بالایی دارد و انتظار می رود همه دستگاههای اجرایی در راستای رفع مشکلات و کاستی های حوزه پسماند بر اجرای به موقع و دقیق مصوبات کارگروه بویژه در بحث محل دپوی زباله شهرستان، تخلیه اصولی فاضلاب و جمع آوری پسماندهای بیمارستانی و عفونی تلاش کنند.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری
پیوند ها