فارسی| En امروز : 14 فروردین 1399

آغاز ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی در محمود آباد با حضور وزیر نیرو و معاون عمرانی استاندار / اردکانیان: وزارت نیرو ۲۲۷ طرح بزرگ را تا پایان امسال افتتاح می‌کند

کد خبر : 90623 24 بهمن 1398فرهنگی
پ

وزیر نیرو گفت: بر اساس قولی که به مردم دادیم تا پایان امسال ۲۲۷ طرح بزرگ را به سرمایه‌گذاری ۳۳ هزار میلیارد تومان در همه استان‌های کشور افتتاح می‌کنیم. ‎

رضا اردکانیان روز پنجشنبه در مراسم آغاز ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی در شهرستان محمود آباد افزود : دولت به مردم قول داده بود که تمرکزش را بر اتمام طرح های نیمه تمام بگذارد و تاکنون به وعده اش عمل کرده است.

وی گفت: دولت در کنار بهره برداری و اتمام طرحهای نیمه تمام، برنامه سرمایه گذاری برای آینده را هم در دستور کار دارد و لازم است بعضی طرح های ضروری به اجرا گذاشته شود.

وزیر نیرو یکی از زمینه های سرمایه گذاری دولت در این وزاتخانه را ساخت نیروگاه ها برشمرد و توضیح داد: همزمان با این که نیروگاه هایی تا پایان سال وارد مدار بهره برداری می شوند، عملیات اجرایی نیروگاه های دیگری نیز آغاز می شود که مهم ترین آن این نیروگاه سیکل ترکیبی در استان مازندران است.

وی افزود: تلاش ما بر این است تا هرچه سریع تر فرآیند انتخاب سرمایه گذار انجام شود و تا آن زمان نیز از منابع داخلی برای انجام  عملیات اجرایی استفاده خواهیم کرد. 

وزیر نیرو همچنین گفت: با شروع عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی محمود آباد، این منطقه از کانون های پررونق در استان مازندران خواهد شد.

کلنگ ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی در شهرستان محمودآباد در استان مازندران امروز پنجشنبه با حضور وزیر نیرو در روستای معلم کلای بخش سرخرود به زمین زده شد.

این نیروگاه که ساختش در زمینی به مساحت ۱۶ هکتار شروع شده، شامل واحد گاز با ظرفیت ۳۴۰ مگاوات و واحد بخار به ظرفیت ۱۶۰مگاوات است.

وزیر نیرو به منظور افتتاح چند طرح مهم این وزارتخانه به مازندران سفر کرد. 

 افتتاح پروژه های برق مازندران در پست ۴۰۰ کیلوولت مرکزی استان در محل روستای پاشاکلا واقع در جاده ساری - قائمشهر و افتتاح متمرکز آبرسانی به ۵۶ روستا و شهر سرخرود در روستای ریکنده قایمشهر از دیگر برنامه های وزیر نیرو در این سفر یک روزه است.

اشتراک گذاری