فارسی| En امروز : 15 فروردین 1399

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران:

ساخت تصفیه خانه آب شرب شهرهای الف مازندران نیازمند اعتبار است

کد خبر : 90629 24 بهمن 1398فرهنگی
پ

مهدی رازجویان در مراسم افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق مازندران گفت: اجرایی شدن و ساخت تصفیه خانه آب شرب شهرهای گروه الف در گرو تامین اعتبار است. ‎

مهدی رازجویان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران در مراسم افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق مازندران در گفتگو با خبرنگاران به پویش الف – ب، ایران اشاره کرد و یادآور شد: امید داریم هر هفته شاهد افتتاح پروژه‌های زیادی باشیم تا به عمران و آبادانی و توسعه استان در بخش های مختلف دست یابیم. 

وی به تقسیم بندی حوزه شهرهای مختلف استان از نظر وضعیت آب آشامیدنی اشاره کرد و افزد: شهرهای گروه الف استان با مشکل آبرسانی مواجه هستند و همه تلاش بر این است تا مساله یاد شده به بهترین شکل حل شود.

رازجویان آبرسانی به سد گلورد و تصفیه خانه شهرهای گروه الف را از جمله مصوبات سفر پیشین وزیر نیرو بیان کرد و اظهار داشت: برای سد گلور 100 میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده است اما برای تصفیه خانه شهرهای الف هنوز اعتباری تخصیص داده نشده است.

رازجویان با بیان اینکه با هر سیل و بارشی کدورت آب افزایش می یابد، بر لزوم تسریع در ساخت سد و مهار آب‌های سطحی تاکید کرد و عنوان داشت: حیف است به دلیل نداشتن سد مورد نیاز نتوانیم آب‌های سطحی را مهار کنیم زیرا استان‌های شمالی مستعد سیل هستند و باید با ساخت سد، آب‌های سطحی و سیلاب را مدیریت نماییم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران در بخش دیگری از  سخنان خود نیز با بیان اینکه پروژه سیکل ترکیبی نیروگاه محمودآباد با ورود سرمایه‌گذار بین ۶ تا ۹ ماه به سرانجام می‌رسد، افزود: این پروژه ۱۶۰ مگاوات برق تولید می‌کند و زیر ساخت‌ها را باید وزارت نیرو آماده کند که در استان مازندران اقدامات در حال انجام است.
وی خاطرنشان کرد: به محض انتخاب سرمایه‌گذار کلنگ اجرایی زده خواهد شد. 

اشتراک گذاری