فارسی| En امروز : 14 فروردین 1399

فرماندار ویژه تنکابن، در نشست خبری با موضوع ویروس کرونا بیان کرد ؛

ارتقاء خود مراقبتی بهترین راه پیشگیری است

کد خبر : 90971 7 اسفند 1398اخبار تنکابن
پ

سید امیر حسینی جو معاون استاندار و فرماندار ویژه تنکابن وضعیت این شهرستان را از نظر شیوع ویروس کرونا زرد بیان کرد و گفت: بیشتر کمبود اقلام بهداشتی در این شهرستان ناشی از نگرانی های اجتماعی است . فرماندار تنکابن عصر چهارشنبه 7 اسفند در نشست خبری با خبرنگاران با محوریت پیشگیری و کنترل ویروس کرونا با بیان اینکه وضعیت عمومی تعدادی از استان‌ها را زرد اعلام کردند، گفت: در شرایط زرد، تصمیم‌ها با اخذ نظر وزارت بهداشت و درمان اجرایی می‌شود. ‎

    حسینی جو افزود: تا کنون ۴ نشست درباره چگونگی کنترل و پیشگیری ویروس کرونا در تنکابن برگزار شده و موارد متعددی در این نشست‌ها بحث و بررسی شد و در چهارمین نشست ویروس کرونا مقرر شد تا برای تأمین و خرید اقلام بهداشتی و تجهیزات، مسئولان و خیرین به شبکه بهداشت و درمان کمک کنند.

    وی  با بیان اینکه بیشتر گرانی‌های و کمبودهای اقلام بهداشتی مانند الکل، ماسک و دستکش بار روانی داشته و ناشی از نگرانی‌های اجتماعی است، اظهار داشت: ارتقا خود مراقبتی، رعایت بیشتر بهداشت فردی و پرهیز از حضور در تجمعات و رفت و آمدهای غیر ضروری بهترین راه پیشگیری از ابتلاء به این ویروس است.

     فرماندار ویژه تنکابن با اشاره به اینکه در این شهرستان یک مورد فوتی ناشی از کرونا داشتیم که از استان دیگر به منطقه آمده بودند، تصریح کرد: از ۸ نفر افراد مشکوک به این ویروس که در بیمارستان این شهرستان بستری هستند تاکنون تست آنان مثبت نبوده و حال عمومی آنان خوب است.

    وی همچنین با بیان اینکه ۱۵ روز آینده برای مشخص شدن تعداد افراد مبتلا بسیار مهم است، خاطر نشان کرد: بجز یک مورد فوتی که از تهران به تنکابن آمده بود، تا لحظه‌ی برگزاری این نشست فردی با آزمایش مثبت کرونا در شهرستان نداریم.

    حسینی جو با تأکید بر اینکه مردم حتماً اخبار مربوط به ویروس کرونا را از رسانه‌های موثق پیگیری کنند و به شایعات دامن نزنند، گفت: نشر هر گونه اخبار نادرست افکار عمومی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

    نماینده عالی دولت در تنکابن افزود: هیچ محدودیتی برای ساعات کاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی در تنکابن اعمال نکرده، اما برای رفت و آمدها و استریل‌ کردن محدودیت‌هایی ایجاد کردیم.

حسینی جو با تأکید بر اینکه رویکرد ما این است که با مردم صادق بوده و اطلاع رسانی درست انجام دهیم، تصریح کرد: بعضی‌ها در تلاش هستند تا از این مسئله بهره برداری سیاسی کرده و جامعه را دچار یک التهاب مضاعف سازند و این در حالی است که ۳۷ کشور دنیا با امکانات خاص درگیر این بیماری هستند.

    وی ضمن قدردانی از زحمات شبانه روزی کادر درمان و پرسنل بیمارستان گفت: اداره صمت و اتاق اصناف هم در این روزها با جدیّت بر بازار نظارت دارند و هر واحد صنفی اقدام به احتکار یا گرانفروشی کند دیگر فقط جریمه پرداخت نمی‌کند بلکه پلمپ خواهد شد.

    فرماندار تنکابن افزود: در این دو هفته با محوریت وضعیت زرد شهرستان تنکابن فعالیت بازارهای هفتگی، تالارها، مراکز علمی و فرهنگی، قلیان سراها و تجمع‌های هنری و ... تعطیل می‌شوند و از مردم انتظار داریم تا از حضور در فضاهای عمومی پرهیز کنند.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری
پیوند ها