فارسی| En امروز : 10 خرداد 1399

نگرانی فرماندار محمودآباد از شیوع کرونا در تعطیلات عید فطر

کد خبر : 92757 25 اردیبهشت 1399
پ

فرماندار محمودآباد با پیش‌بینی موج گسترده مسافرت طی تعطیلات عید فطر به شهرهای ساحلی مازندران ، نسبت به افزایشی شدن شیوع کرونا در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان هشدار داد. ‎

علیرضا شریعت با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون به مرور نگرش مردم به این ویروس عوض شده است و در حال حاضر مردم نسبت به این ویروس خونسردانه برخورد می کنند ، گفت : استان مازندران و به خصوص شهرهای گردشگرپذیر آن ازجمله محمودآباد از مستعد ترین مناطق برای شیوع ویروس کرونا است.

اولین جلسه شورای اداری شهرستان محمودآباد در سال جدید با حضور حجت السلام والمسلمین سید محمود موسوی آملی امام جمعه بخش سرخ رود و علیرضا شریعت فرماندار شهرستان محمودآباد و دکتر اسماعیلی نماینده دوره دهم مردم شهرستانهای نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی و مهندس فرزانه نماینده منتخب مردم شریف محمودآباد و نور در خانه ملت و معاونین سیاسی و امور عمرانی فرمانداری و بخشداران مرکزی و سرخ رود و اعضای شورای تامین و شورای اداری شهرستان در محل سالن مجتمع فرهنگی و هنری غدیر برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان های ساحلی با توجه به برداشته شدن محدودیت های استانی و فاصله گذاری اجتماعی در تعطیلات خرداد ماه با خیل عظیمی از جمعیت مواجه خواهند شد ، افزود: در این شرایط به مراقبت بیشتری نیاز است.

فرماندار محمودآباد گفت: در حال حاضر در دوران پساکرونا به سر نمی بریم بلکه در دوران کرونا هستیم و لازم است پروتکل های بهداشتی جدی گرفته شود تا زحمات کادر درمانی هدر نرود.

وی افزود : در حال حاضر وضعیت استان مازندران زرد است و اگر فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود با توجه به تعطیلات پیش رو و عدم توجه مردم به پروتکل های بهداشتی امکان تغییر وضعیت استان به قرمز وجود دارد.

شریعت تعطیلات عید فطر را برای شهرهای ساحلی همچون محمودآباد بسیار نگران کننده توصیف کرد و گفت : نه تنها زیرساخت های سلامت و درمان شهرهای ساحلی قدیمی و نامناسب است ، بلکه شیوع دوباره ویروس کرونا خسارات سنگینی به بخش گردشگری محمودآباد وارد خواهد کرد.

فرماندار محمودآباد خواستار اتخاذ تدابیر جدی درباره ورود مسافران شد و افزود: نباید اجازه دهیم مازندران و گردشگری آن بار دیگر وارد پیک کرونایی شود.

شهرستان ساحلی محمودآباد با یکصد هزار نفر جمعیت به دلیل قرار گیری در منتهی علیه محور هراز به عنوان یکی از مهم ترین شهرهای مسافر پذیر استان مازندران محسوب می شود.

مازندران از اوایل اسفندماه سال گذشته به یکی از مناطق شیوع ویروس کووید ۱۹ تبدیل شد و هم اکنون نیز با گذشت سه ماه سرعت انتقال آن در مناطق مختلف با اوج و فرودهایی همراه است ، به گونه ای که در هفته ی گذشته نیز چهار شهرستان آن از جمله محمودآباد سفید اعلام شد، ولی بعد از گذشت ۲۴ ساعت گفته شد هیچ یک از شهرستان های استان با وجود روند نزولی بیماران مبتلا به کرونا شرایط وضعیت سفید و کم خطر را ندارند.

اشتراک گذاری