فارسی| En امروز : 12 خرداد 1399

جلسه شورای زکات شهرستان عباس آباد برگزار شد

کد خبر : 92931 31 اردیبهشت 1399
پ

جلسه هماهنگی شورای زکات شهرستان عباس آباد به منظور تعیین و تکلیف در خصوص نحوه جمع آوری زکات فطره و استقرار پایگاههای جمع آوری در عید سعید فطر در فرمانداری شهرستان عباس آباد برگزار شد ‎

این جلسه که با حضور عباس همپا فرماندار شهرستان عباس  آباد ، حجت الاسلام محمدی امام جمعه شهرستان ، مدیران و روسای ادارات و دستگاههای اجرایی مرتبط در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد در خصوص نحوه جمع آوری زکات فطره و پایگاه های جمع آوری فطریه  در سطح شهرستان  پیشنهادات و راهکارهایی با توجه به شرایط فعلی و رعایت ضوابط بهداشتی  ارائه گردید .

عباس همپا فرماندار شهرستان عباس آباد در این جلسه بیان داشت : قطعا انجام این کار خیر و خداپسندانه و شرایط شکلی آن بایستی به خوبی و شایستگی اجرا شود ، اما نظارت بر این قسمت هم باید از طریق مبادی ذی ربط و دستگاههای مرتبط با دقت انجام بگیرد .

فرماندار عباس آباد گفت : شورای زکات در بخش های تابعه برابر ساختار ابلاغی باید با محوریت بخشدارایها اجرایی شود و در جمع آوری زکات فطره با رعایت پروتکل های بهداشتی هماهنگی متقابل با کمیته امداد و بهزیستی وجود داشته باشد .

وی بیان داشت : در خصوص استقرار و محل جمع آوری زکات فطره در سطح شهرستان اطلاع رسانی لازم از طریق کانال های خبری و فضاهای مجازی صورت بگیرد .

 گفتنی است در ابتدای جلسه حجت الاسلام محمدی  امام جمعه شهرستان عباس آباد در سخنانی با اهمیت شمردن این روزهای معنوی و تبریک پیشاپیش نزدیک شدن به عید سعید فطربیان داشت :  این جلسه احیاء احکام الهی است و قبولی زکات به خمس دادن است

امام جمعه شهرستان عباس آباد بیان داشت : اولویت تقسیم زکات فطر برای فقرا است . وظیفه کسانی که خدا بهشون جایگاه داده احیاء زکات و امر به معروف است .  

گالری تصاویر

اشتراک گذاری
پیوند ها