فارسی| En امروز : 13 تیر 1399

توسعه و تسریع در اجرای پروژه های عمرانی، کشاورزی، اشتغالزایی و محرومیت زدایی؛ محور دیدار فرمانده سپاه کربلا با استاندار مازندران

کد خبر : 94776 7 تیر 1399فرهنگی
پ

با پیگیری ها و حمایت های استاندار مازندران؛ طرح ها و پروژه های عمرانی، اشتالغزایی و خدمت رسانی بسیج سازندگی سپاه در استان توسعه می یابد. ‎

 

سردار مسلمی، فرماندهی سپاه کربلای استان بهمراه محمد مهدی اقبالپور، رییس بسیج سازندگی سپاه استان با احمد حسین زادگان، استاندار مازندران دیدار و در خصوص گسترش و توسعه و تسریع در اجرای پروژه های بسیج سازندگی در محورهای مختلف گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به نقش موثر و ماندگار سپاه و بسیج و نیروهای جهادی در مقابله با بحران سیل و کرونا و جبهه سازندگی در استان، گفت: به کار بسیج سازندگی اعتقاد داریم و بسیج سازندگی در اجرای پروژه ها بویژه پروژه های مهم استان نقش موثری دارد.

استاندار با بیان این که ظرفیت سپاه برای خدمت به مردم و اجرای پروژه های مختلف، بالاست، یادآور شد: این طرح ها که در بخش های مختلف مسکن، پروژه های عمرانی و فعالیت های اقتصادی، شرکت های دانش بنیان، طرح های محرومیت زدایی، جهاد کشاورزی بویژه دامپروری و کاشت نهال، اشتغالزایی و ...می باشد، بصورت همکاری و کار مشترک به نتیجه می رسد و با تلاش نیروهای جهادی سرعت کار بالا می رود و نفعش به مردم می رسد.

 

 

سردار سیاوش مسلمی، فرماندهی سپاه کربلای مازندران، نیز در این نشست با اشاره به این که هر جا که اقتضا کند برای خدمت به مردم در کنار دولت هستیم، افزود: در اجرای طرح های محرومیت زدایی و روستاها، اولویت ما به ترتیب آب شرب، ساخت مخازن و لوله کشی، حوزه راه های روستایی و بین المزارع، آموزش بهداشت و اشتغال، ساخت خانه عالم، مسجد و خانه بهداشت و ... است و این طرح ها را با مشارکت مجموعه بزرگان و شخصیت های حقوقی روستاها و شناسایی ظرفیت ها و مزیت های منطقه برنامه ریزی و اقدام می کنیم.

وی اجرای طرح های حوزه دامپروری نظیر توسعه پرورش دام سبک و سنگین از میزان فعلی به 100 درصد ظرفیت، اصلاح نژاد دام که در بخش محدود آغاز شده و با نظارت کلینیکی و انتخاب درست دام و آموزش در پی توسعه آن هستیم، توسعه کشت گیاهان دارویی و قطب سازی و برندسازی برخی محصولات نظیر انجیر، گردو و انار همراه با صنایع تبدیلی مرتبط و فرآوری و صادرات با هدف تولید ارزش افزوده را از جمله این طرح ها نام برد و ادامه داد: ساخت پل ها و مرمت سردهنه های کشاورزی، اصلاح زمین کشاورزی، نوع کشت در راستای بهره وری، آموزش و تغییر کشت و فعالیت های دانش بنیان در این راستا و ایجاد مشاغل خانگی با بهره گیری از تهسلات کم بهره دولت و اجرا و تسریع در پروژه های ورزشی از جمله تکمیل و تجهیز استادیوم ها و سالن های ورزشی شهید متقی ساری، سالن کشتی جویبار و استادیوم هفتم تیر بابل از جمله پروژه های در دست اجرا و طرح های آینده بسیج سازندگی است.

فرماندهی سپاه کربلای استان، لایروبی رودخانه ها و ساخت دیواره های حفاظتی در جهت پیشگیری از وقوع مجدد سیل و چند آببندان را از دیگر فعالیت ها و پروژه های بسیج سازندگی برشمرد و یادآور شد: همچنین ساخت و ساز و بهسازی پروژه های حوزه راهسازی از دیگر پروژه های مهم این مجموعه در همکاری با دولت است.

سردار مسلمی آبزی پروری، پرورش طیور، طرح های مرتبط با باغ و باغات و گلخانه ها و اصلاح مزارع ( شیب بندی ) و تبدیل برخی زمین های نامستعد برای کشاورزی را نیز از جمله فعالیت های بسیج سازندگی دانست و تصریح کرد: 160 هزار اصله نهال طی 3 سال در نقاط مختلف استان غرس کردیم و بر آنیم تا با حمایت های استاندار، در حوزه زراعت چوب نیز به اجرای طرح اقدام نماییم.

محمد مهدی اقبالپور، رییس بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران نیز با قدردانی از استاندار، وی را نیرویی متعهد و خدمتگزار مردم دانست و گفت: همه تلاش خود را برای کمک به دولت در اجرای طرح های خدمت رسانی و محرومیت زدایی بکار می بندیم.

 

گالری تصاویر

اشتراک گذاری