فارسی| En امروز : 13 تیر 1399

استاندار مازندران، عنوان کرد:

افزایش اختیارات ستاد استانی مقابله با کرونا / زدن ماسک در مکان های دارای تجمع الزامی می شود

کد خبر : 94802 8 تیر 1399فرهنگی
پ

حسین زادگان: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، استفاده از ماسک در مکان های دارای تجمع از ۱۵ تیرماه الزامی می شود. ‎

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رییس جمهور و مشارکت ویدیوکنفرانسی استانداران سراسر کشور برگزار شد، با اشاره به این که اختیارات ستاد استانی در خصوص اعمال محدودیت های ضروری افزایش یافته است، گفت: براساس مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، هر شهرستانی که به وضعیت قرمز می‌رسد ستاد استانی می‌تواند برای اعمال محدودیت یک هفته‌ای به وزیران بهداشت و کشور پیشنهاد بدهد تا در نهایت با موافقت رئیس جمهور به مرحله اجرا گذاشته شود.

حسین زادگان با بیان این که بخاطر آسیب های ناشی از کروناویروس امکان افزایش اجاره بهای مسکن بیش از حد معمول فراهم نیست، اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد کرونا، اجاره بهای مسکن نسبت به سال قبل نباید در تهران بیشتر از ۲۵ درصد، در کلان شهر‌ها بیشتر از ۲۰ و در بقیه شهر‌ها بیشتر از ۱۵ درصد باشد.

مقام عالی دولت در مازندران از الزامی شدن استفاده از ماسک در مکان های پرجمعیت خبر داد و گفت: این مصوبه ستاد ملی در تمامی مناطق پرتجمع لازم الاجراست.

وی افزود: ویروس کرونا همچنان وجود دارد و هرگونه عادی انگاری ممکن است منجر به شیوع مجدد آن شود لذا تاکید و انتظار داریم مردم عزیز؛ زدن ماسک، رعایت بهداشت فردی و فاصله اجتماعی را جدی بگیرند.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری