با فعالیت های اجتماع محور؛ مسیر توسعه هموار می شود / اولویت های سازمان دانش آموزی شناسایی شود

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان در دیدار رئیس سازمان دانش آموزی و مجلس دانش اموزی و خبرنگاران خبرگزاری پانا با عنوان اینکه در ایام کرونا آسیب های فراوانی به حوزه آموزش و پرورش وارد شده است و هر اقدامی صورت گرفته برای جایگزین کردن فضای حضوری موًثر نبوده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه وزارت آموزش وپرورش با ایجاد شبکه شاد توانست بخشی از این خسارت را کاهش دهد و سازمان دانش آموزی در دوران کرونا جزو بخش های مهمی بوده است که با بهره گیری از ظرفیت دانش آموزان بخشی از کمبود های موجود را جبران کرد.

 

وی افزود: برای تحول در کشور و جامعه؛ عدم توسعه یافتگی و اختلافات سیاسی موجب عقب افتادگی می شود لذا برای طی مسیر توسعه یافتگی باید رفتار و کردار ما در آن مسیر باشد.

نماینده عالی دولت در استان مارندران، تصریح کرد: یکی از بخش های توسعه یافتگی، حضور سازمان های دانش آموزی و مردم محور می باشد و باید از ظرفیت مردمی و نخبگان و اساتید دانشگاه استفاده کنیم و در جریان کرونا دیدیم که مردم در کنار دولت پای کار آمدند؛ هرچه حجم فعالیت های اداری دولت را کمتر کنیم کشور به توسعه یافتگی نزدیک می شود لذا از آموزش پرورش انتظار می رود که متناسب با مشکلات پیش رو، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد را ایجاد نماید تا دانش آموزان در دوران ابتدایی به عضویت این مجموعه درآیند و بتوانند چالش های موجود در سنین پایین را حل کنند.

 

حسین زادگان، اظهار کرد: سازمان دانش آموزی می تواند نقش تاثیر گذاری را در توسعه یافتگی داشته باشد و رشد خوبی طی سال های اخیر داشته و استعدادهای قابل توجهی تقدیم جامعه نموده است.

استاندار با بیان این که خوشحالم؛ دانش آموزان امروزی پیگیر موضوعات اجتماع محور هستند، تصریح کرد: اولویت های سازمان دانش آموزی شناسایی و پرورش این نوع دانش آموزان می باشد که بتوانند افرادی که حق خود را در جامعه مطالبه می کنند را پرورش دهند و درک درستی از شرایط جامعه داشته باشد.

وی گفت: ما در آموزش پرورش انتظار تربیت دانش آموزانی را داریم که به دنبال مطالبه فرهنگی اجتماعی هستند.

استاندار مازندران در پایان جلسه با مخاطب قرار دادن‌ خبرنگاران پانا افزود: خبرنگاران باید بدانند در حوزه رسانه از لحاظ مالی کم برخوردار هستند اما خبرنگاران در حوزه رسانه و خبر اگر خوب بنویسند خوب تحقیق کنند می توانند موفق شوند.

چاپ محتويات