En امروز : 3 آبان 1400

خط پروازی کیش - نوشهر فعال شد

کد خبر : 106386 20 مهر 1400فرهنگی
پ

خط پروازی کیش - نوشهر امروز با به زمین نشستن هواپیمای حامل مسافران از کیش و پرواز برگشت از نوشهر به کیش با محوریت جذب گردشگران از کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه کشور عمان راه اندازی شد. ‎

هواپیمای فوکر ۱۰۰ متعلق به شرکت هواپیمایی کیش ایر ساعت ۱۱ روز دوشنبه با ۴۰ مسافر در فرودگاه نوشهر به زمین نشست و پس از پذیرش ۹۲ مسافر فرودگاه این شهر را به مقصد کیش ترک کرد که پس از ۲ ساعت طی مسیر، حوالی ساعت ۱۴ در فرودگاه کیش به زمین نشست.

مدیرکل فرودگاه های مازندران گفت: برقراری این خط پروازی با توجه به برخورداری غرب مازندران از ظرفیت ها و جاذبه های بسیار خوب حوزه گردشگری، تاریخی، کشاورزی و نیز صنعتی اهمیت زیادی دارد. امیدواریم از این پس شاهد حضور بیشتر مسافران و گردشگران بویژه از کشورهای حاشیه حلیج فارس به این منطقه باشیم.

سعدالله وطن خواه افزود: اگرچه خط پروازی کیش - رامسر هم ۲۳ شهریورماه امسال راه اندازی شد و دو روز در هفته فعال است، اما در نوشهر این خط پروازی با نگاه جذب مسافران و گردشگران از کشور عمان به واسطه پرواز عمان - کیش - نوشهر راه اندازی شده است. یعنی مسافران عمانی وقتی از کشورشان راهی فرودگاه کیش شدند بلافاصله با یک پرواز دیگر می توانند به نوشهر سفر کنند.

مدیرکل فرودگاه های مازندران، کرد: غرب مازندران به خاطر برخورداری از تراکم جمعیتی بالا و سکونت دائم و غیر دائم مردم از دیگر استان ها در این منطقه ظرفیت بالایی برای برقراری خطوط هوایی داخلی دارد. 

فرودگاه نوشهر اکنون با پروازهای هفتگی رفت و برگشت نوشهر- تهران، نوشهر - کیش و نوشهر - مشهد فعال است. با این پرواز سومین مسیر پروازی مازندران به کیش نیز راه اندازی شد. در حال حاضر خط پروازی کیش - ساری و کیش رامسر نیز فعال است.

 

اشتراک گذاری