۲ هزار میلیارد ریال برای رفع مشکلات زیرساختی در روستاهای مازندران تخصیص یافت

 

رضا علیخانی در آیین تحویل ۱۵ خودرو سبک باری حمل زباله به دهیاری های استان، افزود: روستاها نقش موثری در خودکفایی، استقلال و بی نیازی کشور دارند و اهمیت این مناطق در سه بخش سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برجسته است.

وی خاطر نشان کرد: روستاها به عنوان تکیه گاه زنجیره غذایی محسوب می شوند و پیشرفت و توسعه روستاها محورهای توسعه ملی محسوب است و کلید رفع مشکلات شهرها در گرو رشد و توسعه برنامه محور و اقتصاد محور روستاها است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران ادامه داد: دهیاران، اعضای شورای اسلامی روستا و مردم به عنوان نمایندگان اصلی دولت وظیفه مدیریت و حمکرانی روستاها را بر عهده دارند، و دولت نیز وظیفه دارد نسبت به رفع مشکلات دهیاران اقدام کند.

این مقام مسوول تصریح کرد: تامین اعتبارات عمرانی روستا و تامین تجهیزات جزو وظایف دولت است و امروز ۱۵ دستگاه خودروی زباله تحویل دهیاری ها شد.

علیخانی تصریح کرد: امروز موضوع زباله به عنوان یک دغدغه و چالش برای استان است و باید با برنامه محوری و اقدام جهادی هرچه زودتر به این دغدغه پایان دهیم..

وی اضافه کرد: امسال ۱۰ دستگاه ماشین آلات عمرانی و خدماتی به شهرها اختصاص داده شد که شامل پنج دستگاه ماشین آتش نشانی، پنج دستگاه تجهیزات امدادی، ۷۰ دست لباس و تحهیزات انفرادی آتش تشانی و ۵۲ دستگاه تنفسی به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان است.

چاپ محتويات