حسینی پور: ۱۰۰۰ پرستار در دولت سیزدهم در مازندران تعیین تکلیف شدند

سید محمود حسینی‌پور شامگاه ۲۸ آبان ماه در آئین تجلیل از روز پرستار که در ساختمان آیت‌الله کوهستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، اظهار کرد: پرستاران بازوی توانمند خدمت در حوزه سلامت هستند که در تاریخ انقلاب اسلامی در دو رویداد مهم دوران دفاع مقدس و شیوع ویروس کرونا نقش آفرین بودند.

وی افزود: پرستار علاوه‌ بر اینکه غمخوار بیمار است مددکار پزشک نیز است بنابراین پرستاران در واقع زمانی که لباس خدمت برتن می‌کنند و مشغول تیمار کردن بیمار هستند به عنوان یدالله روی زمین فعالیت دارند.

استاندار با اشاره به اینکه تعرفه گذاری خدمات پرستاری از سال گذشته شروع شد که باید تلاش کنیم این مهم با تامین مالی به انجام برسد، تصریح کرد: علی‌رغم شرایط سخت اقتصادی رئیس جمهوری تاکید داشتند فوق العاده خاص پرستاران از سوی سازمان برنامه و بودجه تامین شود.

استاندار مازندران بیان کرد: در کشور اقشار مختلفی در سیستم اداری دچار مشکل هستند که این مشکل در قشر پرستار هم وجود دارد اما دولت در تلاش است این قشر را به تراز اصلی خود برساند که این مهم در دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران هم در حال اجرایی شدن است.

این مسئول با بیان اینکه استان مازندران مقصد گردشگری است لذا در گردشگری سلامت هر روز که پیش می‌رویم این مهم در استان توسعه پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: برای تحقق گردشگری سلامت در مازندران باید برنامه داشته باشیم، لازم است دانشگاه علوم پزشکی ساری، بابل و غرب مازندران که خدمات پزشکی در استان ارائه می‌دهند، تقویت شوند.

حسینی پور، اشاره کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران باید طرحی را برای استقبال از پزشکان سلامت آماده کند که از این طریق از محل عایدات گردشگران سلامت به جامعه پرستاری خدمات بیشتری ارائه شود.

در این مراسم با حضور مقام عالی دولت در استان؛ از پرستاران نمونه تجلیل شد.

همچنین در این روزغ استاندار مازندران با حضور در بیمارستان با حضور در بیمارستان فاطمه الزهراء (س) با اهداء گل از پرستاران و تلاش های این قشر خدوم قدردانی کرد.

چاپ محتويات