نقش خیرین در حمایت از جبهه های دفاع مقدس تبیین شود / دستاوردهای دفاع مقدس بعنوان سرمایه اجتماعی و هویت ملی حفظ و منتقل شود

قاسم عزیززاده گرجی، سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران در جلسه مجمع خیرین دفاع مقدس استان که در سالن جلسات اتاق بازرگانی برگزار شد، با بیان اینکه سیاست جاری دولت برگزاری همایش با خیرین است، اظهار کرد: به همت استاندار که خود از خیرین هستند و ارتباط و تعامل مستمر و موثر با خیرین دارند، با همراهی یکی از خیرین نیک اندیش بیش از۴۰۰روستای استان آبرسانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه کمک به نیازمندان از بارزترین شاخصه های انبیاء و اولیای دین است، افزود: احسان و نیکوکاری از اصول ارزشمند جامعه اسلامی است.

عزیززاده گرجی با اشاره به نقش خیرین در حوزه های مختلف به ویژه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: خیرین مازندران در حوزه های مختلف اجتماعی، سلامت، مدرسه سازی و ... ثمرات و برکات زیادی از خود به جای گذاشتند.

وی به خیر علنی خیرین استان به ارزش بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان اشاره و بیان کرد: به فرموده سیدالشهدای خدمت حضرت آیت الله رئیسی «خیرین شریکی راهبردی برای دولت هستند.»

عزیززاده گرجی با اشاره به نقش خیرین در کرونا، سیل و حوادث مختلف؛ ادامه داد: خیرین درکنار مردم برای رفع مشکلات آنها به خط هستند که شایسته تقدیر است.

وی با اشاره به نقش مردم در مدیریت جنگ در دوران دفاع مقدس، افزود: شهدای عزیز با بذل جان از کشور دفاع کردند و بخش دیگری از جامعه با ارسال داشته های خود به جبهه ها از رزمندگان اسلام حمایت نمودند که باید نقش خیرین در حمایت از جبهه های دفاع مقدس تبیین شود.

عزیززاده گرجی به دستاوردهای دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: این دستاوردها باید بعنوان یک سرمایه اجتماعی و هویت ملی حفظ و منتقل شود.

وی با بیان اینکه ارزش های دفاع مقدس باید در سراسر استان بین مردم تبیین شود، خاطرنشان کرد: باغ موزه دفاع مقدس مازندران نیز باید با همراهی خیرین تکمیل و به بهره برداری برسد.

عزیززاده گرجی با بیان اینکه تسهیل گری امور سرمایه گذاران و خیرین برای تکمیل موزه دفاع مقدس استان باید مورد توجه باشد، گفت: هر مانعی در جهت مجموعه های فعال خیرین است باید رفع شود.

وی با بیان اینکه جلسات مجمع عمومی خیرین باید منظم و مستمر برگزار شود، افزود: در موزه دفاع مقدس نیز باید دفتری برای مجمع خیرین دفاع مقدس تعبیه شود.

عزیززاده گرجی با بیان اینکه دعوت از خیرین برای تکمیل موزه دفاع مقدس باید همگانی باشد، خاطرنشان کرد:باید زمینه مشارکت اقشار مختلف جامعه در تکمیل این پروژه فراهم شود.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه مجمع خیرین دفاع مقدس نباید بعد از افتتاح این پارک موزه به فعالیت خود خاتمه دهد، افزود: خیرین باید برای تولید محتوا و انتقال آن از بستر این موزه فرهنگی به مردم به ویژه نسل نو فعالیت کنند.

چاپ محتويات