En امروز : 8 آذر 1400

استاندار: اجرای فرامین اقتصادی رهبر معظم انقلاب برای مازندران تحول آفرین است / مازندران، پایلوت مطلوب برای اجرای طرح های اقتصادی و اشتغالزایی بنیاد برکت

کد خبر : 107165 3 آذر 1400فرهنگی
پ

سید محمود حسینی پور، در دیدار مدیرعامل بنیاد برکت گفت: با اجرای منویات اقتصادی رهبر معظم انقلاب در استان می توانیم تحول ایجاد کنیم و مازندران را توسعه دهیم. ‎

ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با حسینی پور، استاندار مازندران دیدار و گفتگو کرد.

استاندار مازندران در این دیدار، راهبرد و انجام ماموریت های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را بر اساس فرامین رهبری دانست و گفت: مقام معظم رهبری در آخرین سفرشان به مازندران؛ فرمودند: استانی که جنگل و دریا دارد، نباید بیکار داشته باشد.

وی در ادامه یادآور شد: با توجه به آمار بیکاری در استان به این نتیجه می رسیم که در راستای این فرمایش تاریخی رهبر معظم انقلاب در خصوص بهره برداری از جنگل و دریا، کاری موثری صورت نگرفته است.

مقام عالی دولت در مازندران با بیان اینکه مردم باید آثار واقعی و سازنده اجرایی شدن فرمایشات مقام معظم رهبری را از سوی مدیران استان ببینند، افزود: با بررسی و اجرایی کردن این فرمان در استان می توانیم تحول ایجاد کنیم و استان را توسعه دهیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه بزرگترین کارخانه تولید کاغذ در کشور در استان مازندران قرار دارد، اظهار داشت: این در حالی است که متاسفانه مواد اولیه تولید کاغذ به کشور وارد می شود.

حسینی پور، کشت نهال و زراعت چوب را راه برون رفت از این مشکل دانست و گفت: بنیاد برکت می تواند با سرمایه گذاری در کشت نهال و زراعت چوب، هم به محیط زیست کمک کند و هم از واردات مواد اولیه کاغذ به کشورجلوگیری نماید.

وی با بیان اینکه استان مازندران در شمار استان هایی است که بالاترین تعداد روستاها را دارد، یادآور شد: بنیاد برکت می تواند مازندران را برای اجرایی کردن طرح های اشتغالزایی و اقتصادی پایلوت قرار دهد.

حسینی پور، به وجود زیرساخت های عمرانی و امکانات در روستا ها اشاره کرد و افزود: طرح های اشتغالزایی و اقتصادی روستایی بنیاد برکت راهگشاست و با اجرای این طرح ها در روستا ها مهاجرت معکوس صورت می گیرد. 

وی با بیان اینکه خودم یک روستازاده هستم و به پتانسل بالای روستاهای استان اعتقاد بارز دارم، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت روستاهای مازندران، آب و هوای مطلوب و خاک حاصلخیز با اجرای طرح های بنیاد برکت می توانیم یک استان الگو درکشور باشیم .

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اینکه مردم استان مازندران در همه ی عرصه های مهم انقلاب در کنار نظام بوده اند، گفت: مازندران بیشترین شهید در جنگ و در جبهه مقاومت و همچنین بالاترین نرخ مشارکت در انتخابات را داشته است.

وی با بیان اینکه بنیاد برکت نگاه ویژه به مازندران داشته باشد، اظهار کرد: با توجه به سرمایه عظیم منابع انسانی کارآمد دراستان؛ مازندران در اجرای سیاست های مجموعه ستاد می تواند نقش زیادی را ایفا کند.

همچنین در این جلسه مقررشد تفاهم نامه ای فی مابین استانداری مازندران و بنیاد برکت برای ایجاد طرح های اشتغالزایی زود بازده بالغ بر 5000 میلیارد ریال تنظیم و در آینده به امضا برسد.

در پایان استاندار مازندران تاکید کرد: از اجرای طرح های سرمایه گذاری و اشتغالزایی در استان مازندران استقبال می کنیم.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری