En امروز : 18 آذر 1402

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران، تاکید کرد:

اهتمام شهرداران استان در توسعه‌ی کتابخانه‌ها و فرهنگ کتابخوانی

کد خبر : 132112 28 آبان 1402فرهنگی
پ

آیین تجلیل از فعّالان عرصه‌ی کتاب و کتابخوانی مازندران، همزمان با هفته‌ی کتاب، با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری؛ مدیرکل توسعه‌ی کتابخانه‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، برخی فرمانداران و مدیران و جمعی از خیّرین و اعضای کتابخوان کتابخانه‌ها در ساری برگزار شد. ‎

آیین تجلیل از فعّالان عرصه‌ی کتاب و کتابخوانی مازندران، همزمان با هفته‌ی کتاب، با حضور احمد توکلی، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری؛ اصغر گودرزی، مدیرکل توسعه‌ی کتابخانه‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ احسان آهنگر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ سکینه‌خاتون مهدیان‌پور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ حامد فاضلی‌کبریا، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران؛ سایر مدیران کل دستگاه‌های استان، فرمانداران، رؤسای ادارات کتابخانه‌های شهرستان ها و کتابداران؛ جمعی از خیّرین و اعضای کتابخوان کتابخانه‌ها در ساری برگزار شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری طی این مراسم عنوان کرد: در جهت گسترش فضاهای کتابخانه‌های مازندران از ظرفیّت شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و برخی بودجه‌های این حوزه استفاده می‌کنیم.

احمد توکلی با ابراز امیدواری نسبت به هم‌افزایی خیّران در توسعه‌ی فضاهای کتابخانه‌ای، اظهار داشت: امیدواریم در برنامه‌ای میان‌مدت بتوانیم با افزایش سطح فیزیکی کتابخانه‌ها و فضاهای موردنیاز حضور کتابداران در راستای توسعه‌ی فرهنگ کتابخوانی در مازندران گام برداریم.

این مسئول درباره تأمین اعتبارات لازم در این حوزه، بیان کرد: در دو بخش ملّی و استانی اعتبار داریم، تا با افزایش سطح فیزیکی کتابخانه‌ها و فضاهای موردنیاز حضور کتابداران در راستای توسعه‌ی فرهنگ کتابخوانی در مازندران گام برداریم. در کتابخانه‌های شهرستان‌ها با کمک خیّران و کمیته‌ی برنامه‌ریزی اعتبارات دولتی به دنبال توسعه‌ی فضاهای کتابخانه‌ای و زیرساخت‌های مربوط هستیم.

وی، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم تا در مدت منطقی، توسعه‌ی کتابخانه‌ها به‌ویژه در روستاها محقق شود.

توکلی درباره‌ی بازه‌ی زمانی اتمام پروژه‌های این حوزه، تصریح کرد: مدت‌زمان اتمام پروژه‌ها به میزان پیشرفت آنها بستگی دارد و بازه‌ای از دو تا چهار سال را در بر می‌گیرد، بدیهی است که بسیاری از کتابخانه‌های شهرستان‌های استان تنها به تجهیز نیاز دارند و در نتیجه، زمان موردنظر جهت تجهیز و توسعه‌ی آنها کاهش می‌یابد.

این مسئول تصریح کرد: تأکید بر اهتمام ویژه در این حوزه به شهرداران استان انجام شده‌است و باید اهتمام در توسعه‌ی کتابخانه‌ها و کتابخوانی مشق هر روز ما باشد. باید مانند ایرانِ کهن به نقطه‌ای برسیم که کتاب‌های ما در سراسر جهان به‌عنوان مرجع شناخته شوند، اگر نیاکان ما این حس را داشتند که هر ساعت ما برگی از تاریخ است فعّالیت‌های اثرگذارتری داشتند.

 

گالری تصاویر

اشتراک گذاری