فارسی| En امروز : 15 خرداد 1399

برگزاری جلسه اتصال دهیاریها به شبکه دولت و ارزیابی سامانه جامع و یکپارچه دهیاریهای استان (سجد)

کد خبر : 79518 18 اسفند 1397
پ

جلسه اتصال دهیاریها به شبکه دولت و ارزیابی سامانه جامع و یکپارچه دهیاریهای استان (سجد) در روز چهارشنبه مورخ 97/12/15 در دفتر مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری برگزار شد. ‎

 

 

 جلسه اتصال دهیاریها به شبکه دولت  و ارزیابی سامانه جامع و یکپارچه دهیاریهای استان (سجد) در روز چهارشنبه مورخ 97/12/15 در دفتر مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری با حضور جمعی از بخشداران استان و مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری و شرکت مجری سامانه سجد  برگزار شد .

  ابوذر قربانی مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت عنوان کرد دولت الکترونیک برای فراهم کردن شرایطی است که دولت‌ها بتوانند خدمات خود را به صورت شبانه روزی و در تمام ایام هفته به شهروندان ارائه کنند. در این راستا ، در حال حاضر 823 نقطه در سطح استان به شبکه مذکور متصل هستند و توسعه شبکه دولت استان در سطح دهیاریها در دستور کار این مدیریت قرار گرفته است . در فاز نخست دهیاریهای با جمعیت بالای 1500 نفر دراولویت اتصال به شبکه مذکور می باشند . از مزایای این شبکه میتوان به امنیت بالای فضای تبادل اطلاعات ما بین دستگاهها ، پایداری شبکه و استقلال شبکه از اینترنت ، سرعت بالای انتقال اطلاعات و ... نام برد .

وی افزود در راستای توسعه دولت الکترونیک در استان ، جهت رصد و پیگیری مکاتبات  و استفاده از ظرفیتهای شبکه دولت لازم است کلیه دستگاههای اجرایی به شبکه مذکور متصل شوند .

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری مازندران اظهار کرد سامانه جامع و یکپارچه دهیاریهای استان (سجد) جهت پایش و نظارت بر امور بخشداریها و دهیاریها از ضروریات می باشد و سامانه مذکور  با کارشناسی دقیق جهت جلوگیری از سامانه های موازی انتخاب گردیده است که با کمترین هزینه بیشترین بهره برداری را در بر دارد و در جلسات تخصصی بعدی با همکاری دفتر امور روستایی و شوراها جدیت بکار بردن سامانه فوق دنبال میگردد. بخشداریها  نیز باید نقطه نظرات لازم در خصوص بروز رسانی سامانه سجد را در راستای ارتقای سامانه ارائه کنند .

اشتراک گذاری
پیوند ها