En امروز : 6 آبان 1400

پیام تبریک مشترک امام جمعه و فرماندار شهرستان محمودآباد به مناسبت فرارسیدن روز معلم

14 اردیبهشت 1400
پ

پیام تبریک مشترک امام جمعه و فرماندار شهرستان محمودآباد به مناسبت فرارسیدن روز معلم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری محمودآباد، متن این پیام به شرح ذیل است: تعالی، رشد و توسعه هر جامعه در گرو آموزش و پرورش صحیح است، آمیختن علم و عمل و آراستن تحصیل با فضایل اخلاقی و تهذیب میسر نیست مگر به همت استادان و معلمان دانشمند و از خود گذشته؛ ایمان دارم معلم اثرگذارترین عامل محوری و موثر در توسعه و تعالی آموزش و پرورش است.

 

بهترین وبرجسته ترین اندیشه ها باید به کارگرفته شوند،تا آموزش وپرورش از حالت روزمرگی، اسارت، چهارچوب ها، روش های تجرد و منسوخ بیرون بیاید. ("مقام معظم رهبری")

 

تعالی، رشد و توسعه هر جامعه در گرو آموزش و پرورش صحیح است، آمیختن علم و عمل و آراستن تحصیل با فضایل اخلاقی و تهذیب میسر نیست مگر به همت استادان و معلمان دانشمند و از خود گذشته؛ ایمان دارم معلم اثرگذارترین عامل محوری و موثر در توسعه و تعالی آموزش و پرورش است.

 

هفته بزرگداشت مقام معلم و گرامیداشت یاد و خاطره‌ی معلم شهید مرتضی مطهری، فرصتی مغتنم است تا مراتب سپاس خودمان را تقدیم معلمانی نماییم که کاروان زندگی بشر، در مسیر حرکت خود هرگز از قافله‌ سالاری و طلایه داری ایشان بی نیاز نبوده است.

 

این روز همچنین فرصتی است برای تحول افکار عمومی و بیداری وجدان هایی که نقش آموزگار را در تربیت و تعلیم بنیادین و پایدار می دانند. اگر جامعه در مسیر تکریم جایگاه معلم قرار بگیرد و آموزش منزلت واقعی خود را حفظ کند، توسعه سرمایه های فرهنگی، اجتماعی و انسانی و حتی مادی دور از دسترس نخواهد بود.

 

اینجانبان به نوبه خود ضمن ارج نهادن به مقام شامخ استاد شهید مرتضی مطهری و تلاش های صادقانه معلمان و اساتید گرانقدر ،روز معلم را به جامعه بزرگ فرهنگی ایران به ویژه معلمان سختکوش شهرستان محمودآباد  تبریک عرض نموده، امیدواریم با استعانت از خداوند متعال، آموزش و پرورش در جایگاه واقعی خود در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد.

 

▪️سید داود موسوی

▫️امام جمعه شهرستان محمودآباد

▪️خسرو طالبی

▫️فرماندار شهرستان محمودآباد