En امروز : 3 مرداد 1403

ثبت نام متقاضیان امریه سربازی

بسمه تعالی

در راستای تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی « مد ظلّه العالی » و به استناد اصل 147 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده 33 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و فصل هشتم قانون خدمت وظیفه عمومی و در اجرای بخشنامه شماره 87834  مورخ 13/08/1400 معاون اول رئیس جمهور موضوع دستورالعمل شماره 593/215/1/2213 مورخ 11/07/1400 ستادکل نیروهای مسلح درخصوص ساماندهی امور مشمولین وظیفه مأمور به دستگاه های اجرایی غیر نظامی و به منظور بهره گیری از توانمندی های علمی و تخصصی فارغ التحصیلان دانشگاهی در جهت افزایش بهره وری آنان و ارتقاء شاخص های اقتصادی، تولیدی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و صرفه جویی در اعتبارات و هزینه ها و ضابطه مند کردن به کارگیری کارکنان وظیفه مأمور (امریه)، استانداری مازندران در نظر دارد از محل سهمیه امریه تخصیص یافته از وزارت کشور و از طریق فراخوان عمومی و براساس بند « الف » تبصره ماده 66  و ماده 68 قانون خدمت وظیفه عمومی، تعداد 1 نفر مشمول وظیفه (بدون غیبت) اعزامی 01/11/1400 را برای یکی از بخشداری های محروم و کمتر توسعه یافته پس از گذراندن دوره آموزش نظامی بصورت سرباز امریه به کارگیری نماید.

شرایط عمومی و اختصاصی:

1- تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی شناخته شده کشور.

2-تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.

3-التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

4-نداشتن اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر.

5-داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کار.

6-از آنجایی که به کارگیری کارکنان وظیفه غیر بومی برای استانداری بار مالی اضافی به همراه دارد، متقاضیان حتماً باید بومی استان مازندران باشند ( اولویت با متقاضیانی است که محل سکونت آنان در حوزه استحفاظی بخشداری درخواست شده باشد و در غیر اینصورت اولویت با متقاضیان شهرستان می باشد).

7-متقاضیان زیر در اجرای دستورالعمل ساماندهی امور مشمولین وظیفه مأمور به دستگاه های اجرایی غیر نظامی از اولویت قانونی برخوردار هستند:

الف- خانواده ایثارگران (فرزند یا برادر شهدا، جاویدالاثرها، جانبازان، آزادگان و فرزند رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه).

ب- افراد تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره).

ج- افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی.

د- مشمولین متأهل.

هـ- مشمولین معاف از رزم.

و- مشمولین متقاضی خدمت در مناطق محروم دارای ضریب محرومیت 5 به بالا.

ز- مشمولین دارای حداقل 6 ماه سابقه عضویت در بسیج.

و- حافظان قرآن، قاریان برتر، دکترای تخصصی P.h.D ، فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های برتر

ط- ایتام.

مقاطع و رشته های تحصیلی مورد نیاز:

استانداری مازندران با توجه به اهداف و مأموریت های محوله و تخصص های همسو با نوع وظایف و فعالیت های موردنیاز ، از فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی در رشته های: علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای، علوم اجتماعی، جامعه شناسی، حقوق، مدیریت دولتی، حسابداری، آمار، اقتصاد، ریاضی (گرایش محض و کاربردی)، روابط عمومی، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، مدیریت شهری، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی شهرسازی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات، مهندسی تکنولوژی ارتباطات بصورت امریه استفاده خدمتی به عمل می آورد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام:

1- تصویر برگه آماده به خدمت مشمولان خدمت وظیفه عمومی اعزامی 01/11/1400

2-تصویر برگه فراغت از تحصیل (نامه دانشگاه به سازمان نظام وظیفه)

3-تصویر صفحه اول شناسنامه

4-تصویر صفحه مربوط به ثبت مشخصات همسر در شناسنامه برای تعیین وضعیت تأهل متقاضی.

5-تصویر کارت ملی

6-تصویر عکس رنگی 4*3  تمام رخ، کاملاً واضح و بدون اثر مهر و لکه و منگنه و ، زمینه سفید و بدون حاشیه اضافی که اخیراً گرفته شده باشد.

7-تصویر گواهی مربوط به متقاضیان دارای اولویت (گواهی بنیاد شهید، گواهی رزمندگی، کمیته امداد، بهزیستی،  گواهی فوق پدر یا مادر)

(نکته: تمامی مدارک بصورت رنگی و با کیفیت مناسب با فرمت PDF  اسکن و در سامانه ثبت نام بارگذاری شود)

متقاضیان واجد شرایط بعد از ورود به وب سایت استانداری مازندران به نشانی ir.mz-ostan.www  می توانند به صفحه ثبت نام متقاضیان امریه (سمت چب وب سایت) مراجعه نموده و برای ثبت نام اقدام نمایند.

دریافت کد رهگیری:

با ثبت اطلاعات وارد شده، کد رهگیری نمایش داده می شود. لازم است این کد را تا پایان فرآیند انتخاب نیروهای امریه نگهداری نمایید. همچنین امکان ویرایش و تصحیح اطلاعات ثبت شده با وارد کردن کد رهگیری در سامانه فراهم نمی باشد.

همه مشمولین وظیفه متقاضی امریه موظف به مطالعه دقیق و رعایت شرایط عمومی و اختصاصی، مقطع و رشته تحصیلی و مدارک ثبت نام هستند و مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده در فرم ثبت نام بر عهده متقاضی می باشد و چنانچه در هر مرحله از فرآیند جذب امریه مشخص شود متقاضی با اطلاعات نادرست یا رعایت نکردن شرایط و ضوابط ثبت نام نموده است، از ادامه مراحل محروم خواهد شد.

نکات مهم:

1- با توجه به اینکه مدارک فرد یا افراد پذیرش شده، باید حداکثر 50 روز قبل از تاریخ اعزام جهت اخذ مجوز امریه به وزارت کشور ارسال شود، بنابراین متقاضیان بایستی حداکثر 62 روز قبل از اعزام اقدام به ثبت نام نمایند تا زمینه اقدامات بعدی ( بررسی مدارک، استعلام حراست و گزینش ) فراهم گردد. به عنوان مثال متقاضیان امریه اعزامی 01/11/1400 حداکثر تا تاریخ 28/08/1400 باید اقدام به ثبت نام و کد رهگیری دریافت نمایند.

2- ثبت نام تنها از طریق سایت استانداری فراهم می باشد. لذا متقاضیان محترم از مراجعه حضوری برای درخواست امریه خودداری نمایند.

در صورت داشتن هرگونه سؤال راجع به امریه ، شماره تماس 34450372-011 (اداره امور اداری و رفاه- آقایان یحیی زاده و اعتمادیان) آماده پاسخگویی می باشد.

شرایط و ضوابط به کارگیری کارکنان وظیفه (امریه):

1- مدت خدمت برای کارکنان وظیفه مأمور به دستگاه های غیر نظامی (امریه) مطابق با مقررات ابلاغی از سوی ستادکل نیروهای مسلح 24 ماه است.

تبصره 1: استانداری مازندران از مشمولین وظیفه پذیرش شده جهت به کارگیری بصورت امریه تعهد مبنی بر عدم استفاده از کسری خدمت (شامل کسری خدمت بسیجی و فرزند ایثارگر و ...) اخذ می کند.

تبصره 2: به کارکنان وظیفه متأهل اعزامی 01/09/1399 به بعد 2 ماه و دارای فرزند به ازای هر فرزند 3 ماه کسری خدمت تعلق می گیرد و کارکنان وظیفه متأهل که قبل و یا در حین خدمت دارای فرزند شوند درشمول 3 ماه کسری خدمت قرار می گیرند. ضمناً کسری خدمت به فرزند منتسب به شخص سرباز که از امتیازات شرعی و قانونی مانند نام خانوادگی، ارث و ... برخوردار می گردد تعلق می گیرد و کارکنان وظیفه ای که با زن دارای فرزند ازدواج نمایند یا صاحب فرزند خوانده شوند در شمول کسر خدمت فرزند قرار نمی گیرند. همچنین کارکنان وظیفه متأهل هر 6 ماه یک بار باید مدارک مثبته دال برا ادامه متأهل بودنشان را به قسمت امور مشمولین دستگاه به کار گیرنده ارائه دهند و در صورت مشاهده متارکه، کسر خدمت تأهل آنان حذف می شود.

2- به کارگیری کارکنان وظیفه در تخصص اصلی (یا مشابه) آنان الزامی است و استفاده از کارکنان وظیفه در امور شخصی و هر نوع اموری که شائبه شخصی بودن را داشته باشد ممنوع می باشد.

3- حفظ کرامت و منزلت اجتماعی کارکنان وظیفه و تقویت روحیه مسئولیت پذیری در آنان مد نظر است.

4- رفتار با کارکنان وظیفه برابر مقررات انضباطی پیش بینی شده در دستورالعمل ابلاغی مربوط به ستاد کل و دستگاه های غیر نظامی بکارگیرنده، گذشت از خطاهای جزئی و استفاده از روش های ارشادی در خصوص آنان مد نظر می باشد.

5- کارکنان وظیفه باید در محل مصوب براساس مجوز اخذ شده از ستاد کل نیروهای مسلح خدمت نمایند و هرگونه انتقال و جابجایی به محل دیگر بدون هماهنگی و اخذ مجوز از مراجع ذیربط ممنوع و از مصادیق لغو امریه محسوب می شود.

6- کارکنان وظیفه مأمور مجاز به ادامه تحصیل در حین انجام خدمت دوره ضرورت نیستند.

7- کارکنان وظیفه مأمور که در حین خدمت در مقطع تحصیلی بالاتر قبول می شوند، در صورتی مجاز به ادامه تحصیل خواهند بود که از سازمان وظیفه عمومی ناجا مجوز لازم را اخذ نمایند.

8- چنانچه کارکنان وظیفه مأمور عملکرد مناسبی نداشته باشند، لغو امریه خواهند شد. ( شامل: مشکلات بی انضباطی، برخورد نامناسب با ارباب رجوع، سرقت اموال دولتی و ...، جعل اسناد دولتی و ...، تظاهر به بیماری و ارائه گواهی استعلاجی خارج از عرف پزشکی، مشکلات اخلاقی، ایجاد نارضایتی در محل خدمت، تشویق و تحریک افراد به تحصن، شرکت در عملیات جاسوسی و خرابکارانه و براندازی نظام و برقراری ارتباط با ضد انقلاب داخل یا خارج از کشور، ورود، شرکت و گرایش به دسته بندی ها و گروه های سیاسی و احزاب و گروه ها در دوران خدمت سربازی، بی توجهی به وظایف و کم کاری بطور مستمر، شرکت در جرائم مالی و اخلاقی شبکه ای و ...)

نکته: غیبت یا ترک خدمت بیش از 15 روز توسط کارکنان وظیفه به عنوان فرار از خدمت تلقی و سریعاً نسبت به لغو امریه اقدام خواهد شد. در فرآیند رسیدگی به فرار از خدمت کارکنان وظیفه، دستگاه به کار گیرنده می تواند در صورت ارائه مدارک و مستندات شامل: مدارک پزشکی موجه (تأیید شده توسط یگان نظامی آموزش دهنده)  یا برگ فوت اقوام درجه یک و یا حوادث غیرمترقبه مانند تصادف، سیل، زلزله، آتش سوزی و ... مدت فرار سرباز را به عنوان مرخصی بپذیرد.

9- عقد هرگونه قرارداد پیمانکاری و مالی با کارکنان وظیفه مأمور در طول خدمت ممنوع است.

10- موی سر کارکنان امریه در محل خدمت باید همانند کارکنان وظیفه شاغل در نیروهای مسلح (درجه داران و افسران نمره 16 تا 20)  باشد.

11- دستگاه های غیر نظامی بهره بردار از کارکنان وظیفه مجاز به ترخیص آنان قبل از اتمام مدت قانونی خدمت نمی باشند.

12- ساعت کاری کارکنان امریه محدود به ساعت کاری نیست و دستگاه ها می توانند در صورت ضرورت در ساعات غیر اداری و بدون پرداخت اضافه کار آنان را به کار گیرند.

13- مدت مرخصی استحقاقی سالانه کارکنان وظیفه 30 روز است و کارکنان وظیفه به ازای مدت خدمت، حق استفاده از مرخصی استحقاقی را در طول سال دارند.

تبصره 1: ایام تعطیلات رسمی واقع در بین مرخصی استحقاقی کارکنان وظیفه جزء مرخصی استحقاقی آنان محسوب نمی شود.

تبصره 2: برای ازدواج اول کارکنان وظیفه 7 روز و شهادت یا فوت یکی از بستگان درجه یک (پدر، مادر، همسر، فرزند، برادر و خواهر) سه روز مرخصی علاوه بر مرخصی استحقاقی اعطاء می گردد که جزء مرخصی استحقاقی سالانه آنان منظور نمی شود.

تبصره 3: به کارکنان وظیفه متأهل که در طول خدمت صاحب فرزند شوند 3 روز و برای تولد فرزندان دو قلو و بیشتر به مدت 2 هفته در بدو تولد مرخصی تشویقی (اجباری) اعطاء می شود. بخشداران و فرمانداران می توانند 11 روز مرخصی تشویقی بیشتر (مازاد بر 3 روز) به کارکنان امریه صاحب یک فرزند مرخصی تشویقی اعطاء نمایند. ضمناً به کارکنان امریه صاحب فرزندان دوقلو و بیشتر، ماهانه یک روز تا دو سالگی فرزندان مرخصی تشویقی اعطاء می شود که جزء 30 روز مرخصی استحقاقی سالانه آنان منظور نمی شود.

تبصره 4: مدت مرخصی پایان دوره آموزشی کارکنان وظیفه تا یک هفته جزء مرخصی استحقاقی محسوب نمی شود.

تبصره 5: به مرخصی استحقاقی سالانه کارکنان وظیفه ای که در طول خدمت سربازی یکی از بستگان آنان (شامل : پدر، مادر، همسر، فرزند، برادر، خواهر) شهید یا فوت کند، 10 روز اضافه می شود.

تبصره 6: به کارکنان وظیفه اقلیت های دینی (مسیحی، زرتشتی، کلیمی) در ایام اعیاد مذهبی آنان مرخصی اعطاء که مدت 2 روز از مرخصی مذکور جزء مرخصی تشویقی و مابقی جزء مرخصی استحقاقی سالانه آنان محسوب می شود.

14- رؤسا و مدیران دستگاه های غیر نظامی موظفند ترتیبی اتخاذ نمایند تا کارکنان امریه حداکثر یک هفته قبل از اتمام خدمت از مرخصی استحقاقی خود استفاده و حداقل یک هفته آخر خدمت را در محل خدمت حضور داشته باشند. لذا دستگاه ها موظفند هر 3 یا 4 ماه کارکنان وظیفه خود را به مرخصی اعزام نمایند.

15- رؤسا و مدیران دستگاه های غیر نظامی می توانند به مقتضیات ابراز لیاقت و شایستگی کارکنان وظیفه با رعایت مقررات آئین نامه انضباطی نیروهای مسلح و اختیارات مربوطه علاوه بر مرخصی استحقاقی، در طول خدمت دوره ضرورت به آنان مرخصی تشویقی نیز اعطاء نمایند. (حداکثر مرخصی تشویقی برای مقامات سازمان ها 30 روز در سال می باشد)

16- مدت مرخصی استعلاجی کارکنان وظیفه یک ماه در سال می باشد و شامل مرخصی ایامی است که فرد به دلیل بیماری یا حادثه غیر مرتبط با خدمت، نیاز به استراحت با تأیید پزشک نیروهای مسلح داشته باشد و مدت مرخصی استعلاجی جزء مدت خدمت دوره سربازی محسوب می شود و نیاز به استراحت بیش از آن در صورت تأیید پزشک معتمد جزء سربازی نبوده و خلاء خدمتی محسوب و در صورت عدم تأیید پزشک معتمد، نهست و فرار محسوب می گردد.

17-کارکنان وظیفه که از مرخصی استعلاجی قیود خدمتی استفاده می کنند، در آن مدت برابر ضوابط به آنان مرخصی استحقاقی سالانه نیز تعلق می گیرد.

18- شوابط اجرایی و میزان پرداخت حقوق و مزایا، کمک هزینه ها و فوق العاده های کارکنان وظیفه براساس درجه نظامی آنها هر ساله توسط ستادکل نیروهای مسلح تعیین و توسط دفتر سیاستگذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح ابلاغ و از محل اعتبارات سازمان به کار گیرنده تأمین و پرداخت می شود و هرگونه پرداخت حقوق خارج از ابلاغیه های ستادکل ( اعم از اضافه کار، حق التدریسی و حق کارشناسی) ممنوع می باشد.

19-هرگاه هر یک از کارکنان وظیفه مأمور به دستگاه های دولتی مرتکب تخلف مستلزم تنبیه انضباطی گردند، دستگاه های به کار گیرنده چگونگی تخلف آنان را به سازمان (یگان) مأمور کننده اطلاع داده و تقاضای تنبیه انضباطی را می نمایند و رسیدگی به تخلفات انضباطی کارکنان وظیفه در دستگاه های دولتی مطابق آئین نامه انضباطی نیروهای مسلح می باشد.

20-چنانچه هر یک از کارکنان وظیفه مأمور به دستگاه های دولتی مرتکب جرمی گردند، به جرم ارتکابی آنان مطابق با قانون جرایم نیروهای مسلح در سازمان قضایی نیروهای مسلح رسیدگی خواهد شد.

21-کارکنان امریه باید قبل از ترخیص نسبت به تحویل اموال در اختیار خود و تسویه حساب کامل با سازمان به کار گیرنده و یگان نظامی مربوطه و تحویل دفترچه های بیمه خدمات درمانی خود و همسر و فرزندان به دفاتر خدمات الکترونیک سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح اقدام کنند تا برای صدور کارت پایان خدمت آنان اقدام گردد.

ثبت نام