En امروز : 23 تیر 1403

استاندار مازندران در نشست کارگروه گندم، آرد و نان استان:

نظام یکپارچه تامین گندم آرد و نان در استان تشکیل شود

کد خبر : 142316 19 تیر 1403فرهنگی
پ

یوسف نوری، استاندار مازندران در جلسه کارگروه گندم، آرد و نان استان، گفت: نظام یکپارچه تامین گندم آرد و نان در استان تشکیل شود. ‎

استاندار مازندران در این نشست ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری محرم و قدردانی از حضور و مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری، اظهار امیدواری کرد: راه رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی با قدرت ادامه یابد.

یوسف نوری در ابتدای جلسه به موضوع پرداخت مطالبات کشاورزان گندمکار اشاره کرد و گفت: پیگیری های لازم برای پرداخت باقیمانده مطالبات گندم کشاورزان عزیز استان انجام شده و با تامین بودجه لازم برای پرداخت این مطالبات، بزودی وجه گندم کشاورزان پرداخت خواهد شد.

استاندار مازندران، اظهار داشت: اهتمام جدی مجموعه غله و اعضای کارگروه آرد و نان استان در تامین آرد و نان مورد نیاز شهروندان و مسافرین استان و هیات های مذهبی و همچنین تامین گندم کیفی و خرید گندم رطوبت بالا در مناطق بالادست استان شایسته تقدیر است.

وی با تاکید بر اینکه کشاورز، بذر گندم، کود، کارخانجات آرد، خبازی ها، واردات گندم و ... باید در یک زنجیره واحد وجود داشته باشد و فقدان این یکپارچگی است که موجب افزایش هزینه ها در تولید گندم، آرد و نان می شود، از اعضای کارگروه گندم، آرد و نان استان خواست: نظام یکپارچه تامین گندم آرد و نان استان تشکیل شود تا با استفاده از تجربیات همه دستگاه های ذیربط بخشی از فرآیند تامین اصلاح شود.

در ادامه جلسه دبیر کارگروه آرد و نان و مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت تامین گندم استان پرداخت و بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 17 هزار تن گندم وارداتی و بیش از 84 هزار تن گندم تولید داخل از استان های با کیفیت بالای گندم تولیدی برای مصرف و تبدیل به آرد در استان تامین گردید.

عباسعلی وفائی نژاد به ذخیره استراتژیک گندم در استان اشاره کرد و افزود: با احتساب 86 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان که تاکنون در 28 مرکز فعال خرید تضمینی استان تحویل گرفته شد، هم اکنون بیش از 143 هزار تن گندم که غالب آن گندم کیفی می باشد در سیلوهای استان ذخیره شده است.

 

گالری تصاویر

اشتراک گذاری