En امروز : 23 تیر 1403

استاندار:

شهید جمهور همواره پیگیر امور جوانان بود / ورزش همگانی در مازندران نیازمند پایش ها و آموزش های لازم است

کد خبر : 142317 19 تیر 1403فرهنگی
پ

یوسف نوری، استاندار مازندران در جلسه شورای عالی ورزش و تربیت بدنی، با بیان این که شهید جمهور همواره پیگیر امور جوانان بود، اظهار داشت: ورزش همگانی در مازندران نیازمند پایش ها و آموزش های لازم است تا استعدادها شناسایی شود. ‎

استاندار مازندران، افزود: اینجا پایتخت کشتی است اما در تمامی حوزه های ورزشی، ویژه و خاص است. توجه به ورزشکاران سرآمد، بعنوان اعتبار بین المللی ما برای دولت ها همیشه سرلوحه بوده است.

مقام عالی دولت در مازندران از توجه شهید جمهور به ورزش گفت و بیان داشت: حضرت آیت‌الله رئیسی همواره پیگیر امور جوانان بود که به مباحث جوانان رسیدگی شود و خودش شخصا پیگیری می کرد.

وی ضمن تقدیر از هیات ها و ادارات ورزشی گفت: از نظر شرعی، مقدمه واجب، واجب است. ورزش هم مقدمه واجب است. در جامعه ما فقط ۷ درصدش ورزش می‌کنند چه به صورت همگانی چه به صورت قهرمانی که این مقدار باید افزایش پیدا کند.

نوری به اهمیت ورزش همگانی اشاره کرد و تاکید داشت: در ورزش همگانی آموز‌ش‌ها و پایش هایی‌ در کل استان باید صورت بگیرد تا استعدادهای نوجوانان و جوانان را بهتر کشف کرد.

استاندار مازندران با بیان اینکه، فرهنگ ورزش و فرهنگ ازدواج و فرزند آوری در جامعه ما نیست، اظهار داشت: ما سال‌ها کار کرده ایم که این ها نشود و الان هم باید سال‌ها کار کنیم که بشود. ورزش کردن هم قاعده و اصول دارد و باید در جهت ترویج ورزش در بین جامعه تلاش بیشتر شود.

نوری ادامه داد: باید ورزش را از بچگی یاد بدهیم که اصلا ورزش چه هست. باید در بحث همگانی و قهرمانی تلاش شود چون هر پرچمی که از جمهوری اسلامی بالا می رود یک نشانی است که اصلا نمی شود روی آن ارزش و قیمت گذاشت.

مقام عالی دولت در مازندران به ارائه راهکار در خصوص حمایت از ورزشکاران و قهرمانان پرداخت و بیان داشت: باید یک راه سرمایه‌ای برای قهرمانان پیدا کنیم. یعنی قهرمان احساس کند تا آخر همراهش هستیم.

نوری عنوان کرد: باید یکسری متخصصین فرهنگ و جامعه شناسی کنار ورزش و جوانان بیایند تا بررسی شود و ببینیم کجای کار گیر داریم. در بحث ازدواج بحث طلاق و بحث اشتغال جوانان باید بررسی ویژه ای صورت گیرد.

وی ادامه داد: متاسفانه ما گره‌هایی داریم و از دوره کودکی مهارت آموزی را با کودکان خودمان عجین نکرده‌ایم.

استاندار مازندران تاکید کرد: برای اینکه روحیه ورزشکاران بهتر شود، باید به دیدار ورزشکاران برویم. این آمادگی را دارم که به تک تک اردوهای تیم‌های ملی برویم و از نزدیک با مازندرانی‌های تیم‌های ملی دیدار داشته باشیم.

وی بیان داشت: ورزش صبحگاهی باید در استان مازندران جا بیفتد. باید تلاش کنیم تا این فرهنگ را جا بیاندازیم.

نوری تاکید کرد: ورزش کردن را باید از خودمان شروع کنیم و مردم باید ما را در حین ورزش کردن ببینند. اگر مردم ما را نبینند عمل نخواهند کرد.

استاندار مازندران با بیان اینکه، الان وقت کار جدی است، افزود: مخصوصا در این فرصت که انتخابات برگزار شد و ما ۲۴ درصد رشد داشتیم که جای تشکر از مردم را دارد که همه مشارکت داشته‌اند. این مدت ما باید خیلی جدی تر کار کنیم چون کار زیاد است.

نوری گفت: اماکن تعطیل را به هر طریقی شده با همکاری فدراسیون‌ها و هیأت های ورزشی فعال کنید.

استاندار در توسعه ورزش همگانی در ادارات استان مازندران بار دیگر به اهمیت ترویج ورزش همگانی تاکید کرد و گفت: برنامه‌های متنوعی جهت ترویج ورزش همگانی باید ایجاد کرد.از اوقات فراغت باید به درستی استفاده شود، اوقات فراغت را پر نکنیم باید اوقات فراغت را غنی کنیم.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری