En امروز : 3 مرداد 1403

کاهش ساعت کار

دستگاههای اجرایی استان مازندران

کد خبر : 119331 20 دی 1401
پ

بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بحران استان و با هدف مدیریت مصرف انرژی، همه ادارات استان مازندران، سه‌شنبه و چهارشنبه‌ (۲۰ و ۲۱ دی‌ماه ۱۴۰۱)، ۲ ساعت زودتر تعطیل می‌شوند. براین اساس ساعت کار دستگاه‌های اجرایی استان مازندران ۲۰ و ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۲:۳۰ خواهد بود. ‎

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بحران استان و با هدف مدیریت مصرف انرژی، همه ادارات استان مازندران، سه‌شنبه و چهارشنبه‌ (۲۰ و ۲۱ دی‌ماه ۱۴۰۱)، ۲ ساعت زودتر تعطیل می‌شوند. براین اساس ساعت کار دستگاه‌های اجرایی استان مازندران ۲۰ و ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۲:۳۰ خواهد بود.

کمیته اضطرار انرژی به منظور مدیریت مصرف، دستور قطع شبکه‌ گاز ۲۴۰ صنایع‌ بزرگ این استان را صادر کرد.

باتوجه به تشدید سردی هوا و افزایش مصرف گاز، کمیته اضطرار انرژی در مازندران تصمیم به قطعی گاز صنایع بزرگ استان در صورت ایجاد ناترازی در شبکه را گرفت.

وی با بیان این که، قطعی گاز در صنایع بزرگ به معنای توقف تولید نیست، گفت: واحدهای صنعتی بزرگ در استان مجاز خواهند بود که از سوخت جایگزین گازوئیل استفاده کنند.

ایشان با رد شایعه استفاده واحدهای صنعتی بزرگ مازندران از سوخت جایگزین مازوت در شرایط اضطرار انرژی، ادامه داد: طبق تصمیماتی در سطح ملی تنها نیروگاه برق شهید سلیمی نکا در استان مجاز به استفاده از سوخت مازوت است.

باتوجه به این که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری طبق اطلاعیه هواشناسی تشدید سردی هوا و همچنین یخبندان را در استان خواهیم داشت، از سایر واحدهای تولیدی در حوزه گلخانه، دامداری و طیور هم خواسته شد تا نسبت به کاهش مصرف انرژی در بنگاه های اقتصادی خود اقدامات لازم برای جلوگیری از قطعی گاز را انجام دهند.

 

اشتراک گذاری