En امروز : 14 اسفند 1402

رییس سازمان مدیریت بحران کشور:

با پیگیری استاندار مازندران 1200 میلیارد تومان اعتبار در حوزه مخاطرات طبیعی به مازندران اختصاص یافت

کد خبر : 135935 23 بهمن 1402فرهنگی
پ

محمدحسن نامی، رییس سازمان مدیریت بحران کشور در حاشیه افتتاح 765 پروژه روستایی مازندران، گفت: 1200 میلیارد تومان اعتبار در حوزه مخاطرات طبیعی با پیگیری های مستمر استاندار به مازندران اختصاص یافت. ‎

محمدحسن نامی، رییس سازمان مدیریت بحران کشور در حاشیه افتتاح 765 پروژه روستایی مازندران، اظهار داشت: با توجه به اینکه حوزه پیشگیری مهم تر از مقابله است دراین حوزه طرح های متعددی داشتیم، چراکه مسیرهای سیلابی زیادی در مازندران وجود دارد، بر این اساس باید به لایروبی رودخانه ها توجه ویژه شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه هدایت آب های سطحی آبخیزداری باید به صورت جدی ورود کند، بیان داشت: ورود به موقع به آبخیزداری سبب کاهش خطرات و مانع از بین رفتن طبیعت می شود.

نامی در ادامه با تقدیر از پیگیری های جدی سیدمحمود حسینی پور، استاندار مازندران جهت جذب اعتبارات برای مقابله با بلایای طبیعی، تصریح کرد: با پیگیری استاندار مازندران یک هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار جهت مقابله با بلایای طبیعی در مازندران اختصاص یافت که تا پایان سال بر مبلغ این اعتبارات افزوده می شود.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه سال آینده اعتبار ویژه ای در حوزه مقابله با سیلاب و آتش سوزی برای مازندران در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: در مازندران سالانه 8 الی 10 میلیارد متر مکعب آب شیرین وارد دریا می شود که برای جلوگیری از این امر باید تدابیر ویژه ای داشته باشیم.

اشتراک گذاری